Ощадбанк списав з картки одесита 4 405 гривень на оплату комуналки за чужою адресою - чи повернув суд кошти

Читать на русском

Чоловік ще у 2020 році перейшов на готівкову форму виплати пільг, через що АТ "Ощадбанк" з цього часу не мав права втручатися в оплату спожитих ним комунальних послуг

Читать на русском
Ощадбанк
Ощадбанк розрахувався особистими коштами клієнта комуналку за чужою адресою

Чоловік ще у 2020 році перейшов на готівкову форму виплати пільг, через що АТ "Ощадбанк" з цього часу не мав права втручатися в оплату спожитих ним комунальних послуг

Чоловік дізнався про списання з банківського рахунку суми в розмірі 4 405 гривень. Виявилось, що Ощадбанк розрахувався його особистими коштами за спожиті ним житлово-комунальні послуги. Однак оплата надійшла за адресою, де він не проживає.  Про це вказується у рішенні Київського районного суду Одеси від травня 2023 року.

Ощадбанк оплатив коштами чоловіка за спожиті нібито ним житлово-комунальні послуги, за адресою, де він не проживає. Йдеться про суму в розмірі 4 405 гривень.

З 01.02.2020 року Ощадбанк змінив адресу місця проживання чоловіка як пільговика на колишню. Внаслідок цього всі пільгові гроші, які йому призначили за новим місцем проживання, витрачені на житлово-комунальні послуги, які спожили власники квартири, в якій він не проживає з 09.12.2019 року.

"АТ "Ощадбанк" забезпечує виключно банківське обслуговування реалізації механізму надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг, а встановлення та нарахування пільг, ведення відповідних реєстрів пільговиків, встановлення або зміну місця проживання пільговика, нарахування сум за спожиті послуги та загальні суми до сплати здійснюються структурними підрозділами з питань соціального захисту населення та відповідними виконавцями комунальних послуг. Всі оплати з рахунку для пільг клієнта виконані банком виключно на підставі отриманих від виконавців комунальних послуг реєстрів пільговиків разом з даними про облікові записи пільговиків, нараховані суми за спожиті послуги у попередньому місяці та загальні суми до сплати, що включають заборгованість (переплату) за попередні періоди", - заявили в Ощадбанку.

01.01.2020 року чоловік перейшов на готівкову форму виплати пільг, через що АТ "Ощадбанк" з цього часу не має права втручатися в оплату спожитих ним комунальних послуг. Залишок пільгових коштів на рахунку для виплати пільг станом на 01.01.2020 року повинен перебувати без руху до 01.06.2020 року, після чого він виплачується пільговикам банком шляхом перерахування таких коштів на поточні рахунки зазначених осіб, відкритих в АТ "Ощадбанк" відповідно до порядку. За підрахунками клієнта, на рахунку для витрати пільг станом на 01.01.2020 року має знаходитись сума 2 945 гривень.

Яким було рішення суду? 

Позов чоловіка задовольнили. Суд визнав неправомірність набуття AT "Ощадбанк" грошей, які належать на праві приватної власності клієнту. Фінустанова має повернути йому кошти у сумі 4 405 гривень.

"Ощадбанк порушив право приватної власності пільговика у вигляді грошей, неправомірно і безпідставно списані з його рахунку", - наголосили у суді.

У останній час отримано різні сигнали, включаючи заяву Столтенберга про гарантії НАТО щодо утримання конфлікту в межах України. Західні медіа також активно обговорюють можливість агресії Росії проти країн-членів НАТО, зокрема Балтії. Чи реальний шантаж Кремля війною з НАТО? Дізнайтеся більше у нашому відео в інтерв'ю з українським політологом Андрієм Золотарьовим.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.