Дніпрянин вимагає Ощадбанк повернути йому 21 381 гривні, які списали за дві хвилини - яким було рішення суду

Чоловік вказує, що одразу ж повідомив Ощадбанк про незаконні транзакції, однак у фінустанові це заперечують

Ощадбанк
У чоловіка з карток в Ощадбанку на невідомі рахунки переказали понад 21 тисячу гривень

У чоловіка з карток в Ощадбанку в квітні 2023 року з 11:25 по 11:27 здійснили чотири несанкціоновані платежі на суму 21 381 гривні. Кошти переказали на невідомі йому рахунки. Він вимагає фінустанову повернути вказану суму. 

Про це йдеться у рішенні Бабушкінського районного суду Дніпропетровська (юридична назва суду - ред.). Чоловік має декілька рахунків у АТ "Ощадбанк", з яких 16.04.2023 року у період з 11:25 по 11:27 здійснили чотири несанкціоновані платежі на суму 21 381 гривні на невідомі йому рахунки. Він одразу повідомив фінустанову та заблокував картки.

"Клієнт не своєчасно повідомив про спірні операції, лише 18.04.2023 року, тобто через 4 дні після списання коштів. Банк не має можливості повернути кошти, оскільки такі перекази здійснені з використанням логіну та паролю та з використанням фінансового телефону, введенням одноразового пароля", - заявили в Ощадбанку. 

Рішення суду 

Суд відмовив чоловіку в задоволенні позову. Він повідомив АТ "Ощадбанк" через декілька днів після списання коштів, що не може вважатися невідкладним повідомленням про спірні транзакції.

"З огляду на несвоєчасне повідомлення позивачем АТ "Ощадбанк" про проведення несанкціонованих операцій, суд вважає, що вина банку відсутня, тому відповідач не зобов'язаний відновлювати залишок коштів на рахунку чи повертати йому незаконно списані кошти. Крім того, чоловік обрав неналежний спосіб захисту, оскільки у випадку несанкціонованого списання коштів з рахунку, банк зобов'язаний поновити залишок коштів на рахунку, тобто відновити стан рахунку до проведення незаконних операцій, однак позивач просить суд стягнути на його користь кошти. Цей спосіб захисту не є належним, оскільки в цьому випадку належним способом буде встановлення зобов'язання поновити залишок коштів на рахунку", - наголосили у суді. 

Ми всі знаємо, що митниця та податкова - головні органи, від яких залежить поповнення державного бюджету. Останнім часом бізнес скаржиться на те, що податкові накладні дуже часто блокуються. І дуже часто в цьому контексті згадується прізвище Гетманцева - голови податкового комітету. Як ви гадаєте, який вплив має Данило Гетманцев на податкову службу, і чи не здається вам, що його вплив перевищує вплив Мінфіну? З цим питанням ми звернулися до Сергія Марченка, який очолює Міністерство фінансів України. Очікуйте на відповіді у нашому відео!

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube