З рахунку в Ощадбанку шахраї вкрали 24 650 гривень в борг, банк вимагає від клієнта повернути гроші - що вирішив суд

Клієнт просив Ощадбанк анулювати незаконні операції по картці та закрити її, але там не вжили належних заходів

Ощадбанк
Ощадбанк виставив клієнту заборгованість, але він відмовляється її повертати, бо коштами з його картки скористалися невідомі особи

Ощадбанк вимагає стягнути з клієнта заборгованість, яка станом на 30 квітня 2020 року складає 33 221 гривні. Він вказує, що не причетний до цього, а лише отримав повідомлення про зняття з його картки коштів в сумі 24 650 гривень. Клієнт звертався до фінустанови з вимогою розібратися у ситуації та анулювати незаконні операції.

Про це йдеться у рішенні Заводського районного суду Миколаєва. 18 квітня 2018 року чоловік відкрив рахунок в Ощадбанку. На нього встановили ліміт в розмірі 25 тисяч гривень зі сплатою фіксованої процентної ставки 35,0% річних, строком кредитування на 60 місяців. У нього виникла заборгованість, яка станом на 30 квітня 2020 року складає 33 221 гривні. 

Чоловік вказує, що 29.12.2018 року отримав повідомлення від Ощадбанку про зняття з його карти коштів в сумі 24 650 гривень. Цього ж дня, він звернувся до поліції з заявою про вчинення злочину. Клієнт звертався до керівництва банку з вимогою перевірити факт несанкціонованого доступу до його персональних даних. Окрім того, просив анулювати незаконні операції по картці та закрити її. Проте, там не вжили належних заходів.

"28.12.2018 року о 21:36 з рахунку клієнта, до якого була підключена послуга смс-інформування, здійснили два перекази коштів на суму 19 тисяч гривень та 5 450 гривень. Він звернувся до контакт-центру АТ "Ощадбанк" лише 29.12.2018 року о 12:04. За його заявою платіжну картку заблокували", - додали в Ощадбанку. 

Що вирішив суд? 

Суд відмовив Ощадбанку у задоволенні позову. Фінустанова проігнорувала повідомлення про вчинення неправомірних дій по картковому рахунку клієнта. З розрахунку заборгованості вбачається, що сума боргу розрахована станом на 30.04.2020 року, що включає в тому числі кошти, які невідомі перерахували з його рахунку на інший.

Суд вбачає, що дійсно клієнт особисто не здійснював переказ коштів з власного рахунку, його визнано потерпілим у кримінальному провадженні, а виявивши списання коштів він вжив заходів щодо негайного повідомлення банку про дані факти. Вказані обставини підтверджуються письмовими звернення до поліції та установи банку, а також тим, що за вказаним фактом порушено кримінальне провадження. Водночас позивач, не надав доказів, які б свідчили про здійснення операцій щодо переказу коштів з карткового рахунку відповідача саме відповідачем чи про повідомлення ним стороннім особам своїх особистих даних та даних персональної картки", - наголосили у суді.

Заздрість чи ницість: чому відома львівська мовознавиця Ірина Фаріон назвала пісню-переможицю відбору на Євробачення від Альони Альони та Jerry Heil "пісенним євронікчемством" - подробиці дивіться у відео.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube