Пенсіонер звільнився з роботи: чому про це обов’язково треба повідомити в Пенсійний фонд

Необхідність повідомлення про працевлаштування чи звільнення з роботи пов’язане з тим, що до пенсій можуть встановлюватись певні доплати

пенсія
Про зміни статусу пенсіонер повинен повідомити ПФУ

Відповідно до законодавства пенсіонер зобов’язаний повідомляти територіальні органи ПФУ про обставини, що спричиняють зміну статусу застрахованої особи. Зокрема, статусу працюючий або непрацюючий у разі працевлаштування чи звільнення з роботи протягом 10 днів із моменту їх внесення. Про це нагадали в Пенсійному фонді.

В Пенсійному фонді пояснили, що необхідність повідомлення про працевлаштування чи звільнення з роботи пов’язане з тим, що до пенсій можуть встановлюватись певні доплати, надбавки чи підвищення, які передбачені тільки для непрацюючих пенсіонерів.

"Для пенсіонерів, які продовжують працювати не проводиться перерахунок пенсії у зв’язку з підвищенням розміру прожиткового мінімуму та у зв’язку зі зміною розміру мінімальної заробітної плати, не нараховується та не виплачується надбавка на непрацездатних членів сім’ї (для непрацюючих пенсіонерів, які мають на своєму утриманні дітей до 18 років, встановлюється надбавка в розмірі 150 грн)", - зауважили в ПФУ.

Там додали, що у період роботи не виплачується пенсія за вислугу років, якщо пенсіонер працює за тією ж спеціальністю, яка дає право на призначення такої пенсії, а також пенсія у зв’язку з втратою годувальника, яка призначається на період здійснення догляду за дитиною померлого годувальника до восьмирічного віку.

Крім того, відсутність сплати страхових внесків у системі персоніфікованого обліку не є підставою для встановлення пенсіонеру статусу “непрацюючого”.

Фіксування зазначеного факту здійснюється шляхом подання до будь-якого сервісного центру Пенсійного фонду України, незалежно від місця проживання, відповідної заяви та оригіналів документів, що засвідчують відповідні відомості (копія наказу (розпорядження) про звільнення з роботи, трудова книжка або відомості про трудову діяльність із реєстру застрахованих осіб, цивільно-правовий договір тощо).

Якщо у зареєстрованої (взятої на облік) внутрішньо переміщеної особи відсутні документи, які підтверджують факт звільнення (припинення зайнятості), факт звільнення з роботи встановлюється на підставі особистої заяви із зазначенням дати, з якої особа не працює, та поясненням обставин, у зв’язку з якими неможливо внести запис у трудову книжку чи надати оригінал трудової книжки, копію наказу (розпорядження) про звільнення.

В ПФУ також нагадали пенсіонерам, які проходили реєстрацію підприємницької діяльності, але з різних причин не займалися нею та доходів не отримували, що відсутність доходу від підприємницької діяльності не є підставою для отримання статусу непрацюючого пенсіонера.

"Поки не буде надано інформацію про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця, особа вважається пенсіонером, який продовжує працювати", - пояснили в ПФУ.

Отримати послуги від Пенсійного фонду можна незалежно від місця реєстрації чи проживання пенсіонера

Незалежно від того, де зареєстрована особа, можна звернутися до будь-якого сервісного центру Пенсійного фонду України з питань:

  • призначення/перерахунку пенсії, субсидії, пільги, страхової виплати;
  • зміни способу або поновлення виплати пенсії;
  • виправлення персональних даних в реєстрі застрахованих осіб;
  • переведення пенсійної виплати за новим місцем проживання;
  • видачі пенсійних посвідчень;
  • оформлення допомоги на поховання тощо.

Більшість послуг можливо отримати дистанційно через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України.

Як подати заяву на призначення/перерахунок пенсії онлайн, дивіться за цим посиланням.

Як авторизуватися за КЕП, дивіться в інструкції та відеоінструкції.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube