Перерахунок пенсії мобілізованим: юристи пояснили, чому вона може стати меншою

Згідно з законодавством, для пенсіонерів, котрих повторно прийнято на військову службу, не припиняється виплата пенсії, проте її перерахують

Пенсія
Пенсія мобілізованим

Для пенсіонерів, котрих повторно прийнято на військову службу, не припиняється виплата пенсії. Діє норма Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Це стосується тих пенсіонерів, хто був мобілізований в особливий період або підписав контракт. Також правова норма поширюється на резервістів, призваних в особливий період.

Яким чином обчислюється та перераховується пенсія?

Юристи пояснюють, що коли мобілізовані  пенсіонери звільняються зі служби, пенсія їм виплачується з урахуванням додаткової вислуги років, набутої від часу призову в рамках мобілізації чи підписання контракту.

Для того, аби відбувся перерахунок пенсії, уповноважений орган міністерства чи відомства, з якого військовий звільнився зі служби, має йому надати наступні документи:

  1. грошовий атестат;
  2. розрахунок вислуги років військовослужбовця;
  3. довідку про додаткові види грошового забезпечення.

Простіше кажучи, після звільнення особі, котра на момент мобілізації вже мала «військову пенсію», повинні провести перерахунок та врахувати вислугу і грошове забезпечення.

Чи може пенсія після перерахунку стати меншою?

Важливо зазначити те, що якщо розмір пенсії після перерахунку стає меншим, то виплачується саме та пенсія, котра і виплачувалася до прийняття військовослужбовця на службу в особливий період.

«Тож у вас немає підстав для хвилювання з приводу того, що пенсія стане меншою. Цього не відбудеться. Якщо ви зіткнулися з проблемою, коли вам припинили виплачувати пенсію або відмовили здійснити її перерахунок, це рішення або дії можуть бути оскарженими у судовому порядку», - пояснили юристи.

Раніше Інформатор писав, як вийти вчасно на пенсію, якщо є періоди неповного страхового стажу.В Пенсійному фонді рекомендують, якщо наявного стажу не вистачає, варто звернути увагу на періоди, протягом яких роботодавець за офіційно працевлаштовану особу сплачував неповний місяць (менше мінімальної заробітної плати).Адже будь-які особи, які колись підлягали пенсійному страхуванню, але мають неповний страховий стаж, працювали неповний робочий день, були прийняті на роботу не з першого дня календарного місяця або звільнені не останнім днем тощо, можуть здійснити доплату до мінімального страхового внеску за період з 1 січня 2004 року. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube