Електронна петиція щодо права на освіту дітей-ВПО та скасування наказу МОН України про Порядок та умови здобуття загальної середньої освіти в комунальних закладах за дві доби набрала необхідні для розгляду 25 тисяч підписів
Петиція щодо права на освіту дітей-ВПО та скасування наказу МОН України від 13.06.2024 № 850 «Про затвердження Порядку та умов здобуття загальної середньої освіти в комунальних закладах загальної середньої освіти в умовах воєнного стану в Україні» за дві доби набрала необхідні для розгляду 25 тисяч підписів. Про це повідомив 10 липня сайт Северодонецьк онлайн.
Петицію зареєстрували 8 липня у відповідному розділі на сайті Кабінету міністрів України.
На думку її автора, прописаний у наказі порядок містить численні порушення Конституції України та інших Законів України, а також запроваджує дискримінаційні умови для отримання освіти та антиконституційні обмеження прав дітей зі статусом ВПО на освіту.
Зокрема, зазначається у петиції, у п. 7 порядку прописано, що зарахування до дистанційних класів учнів, які мають статус ВПО, чи продовження здобуття ними загальної середньої освіти за дистанційною формою в закладах освіти, розташованих поза межами населеного пункту, в якому такі учні мають зареєстроване місце проживання (перебування), здійснюється за наявності однієї з трьох умов:
При цьому для дітей, які не мають статусу ВПО, жодні обмеження доступу до дистанційної освіти не встановлюються.
“Тим самим Порядок запроваджує обмеження права громадян на вибір форми та місця навчання виключно для учнів, які мають статус ВПО. Дитина, яка народилась та зареєстрована у Львові чи Івано-Франківську, має право обрати якісну дистанційну освіту і заклад освіти по всій території України. А дитину, минуле та теперішнє якої зруйнувала росія, рідна Україна в особі Міністерства освіти і науки України позбавила такого права, чим фактично позбавляє майбутнього”, - зазначає автор петиції.
Зважаючи на це та інші порушення прав дітей-ВПО, автор звертається до прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля з проханням скасувати наказ МОН. Якщо петиція набрала необхідну кількість підписів, Кабмін має розглянути її та опублікувати офіційну відповідь.
Для внутрішньо переміщених осіб в Україні розроблено новий інструмент державної підтримки - субсидії на оренду житла. Після узгодження із зацікавленими сторонами він буде поданий на розгляд уряду.
«Разом із міжнародними партнерами, з народними депутатами ми розробили ще один проєкт на підтримку вразливих категорій наших співгромадян - субсидія на оренду житла для ВПО. Підкреслюю, що це лише попередні пропозиції, які ще будуть обговорюватися. У разі схвалення їх урядом ми разом з Пенсійним фондом, одним з найбільш розвинених з точки зору цифрової бази органів в системі соціальної підтримки і який вже має потужну інфраструктуру, розпочнемо пілот цього проєкту. Попередньо - в окремих регіонах. Але ця пропозиція також іще дискутується», - розповіла перша заступниця міністра соціальної політики України Дарія Марчак.
Вона підкреслила, що новий інструмент, коли буде запроваджений, діятиме паралельно з виплатами на проживання, які наразі становлять 2 000 та 3 000 грн на місяць на особу. Розробники пропонують, щоб субсидія на оренду житла призначалася тим родинам, видатки яких на оренду перевищують 30% сукупного доходу.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.