Під Києвом колишні позиції окупантів розміновує диво-машина GSC-200: як вона працює

Читать на русском

Німецька спецмашина GSC-200 є самохідним роботом, який керується розрахунком із трьох людей, може підбирати небезпечні елементи з землі та має "очі" в небі

Читать на русском
Як працює диво-машина для розміновування GSC-200
Попереду, крім ковша, є ще "молотилка", яка повинна підривати невеликі протипіхотні міни

Німецька спецмашина GSC-200 є самохідним роботом, який керується розрахунком із трьох людей, може підбирати небезпечні елементи з землі та має "очі" в небі

Під Києвом у Бучанському районі, де напочатку повномасштабного вторгнення російських військ до України знаходилися позиції окупантів, працює німецька спецмашина GSC-200, яка розміновує землі громади. Журналістам показали, як працює диво-техніка. Виявилося, що вона абсолютно безпечна для оператора, який може знаходитись за 1 км від самохідного "робота". А ситуацію попереду нього моніторить з дрона.

"Машина гарна тим, що вона дозволяє дуже швидко розміновувати землі, і це більше не треба робити вручну. Наступного тижня буде презентація, і зразу після цього ми поїдемо працювати, розміновувати землю, поля", - каже сапер та оператор машини для розміновування Андрій Єрмолаєв.

Щоб дослідити ділянку землі, якою проїде машина GSC-200, використовують аеророзвідку. Дрон спостерігає за усім, що відбувається попереду, таким чином, знімається небезпека заїзду машини на протитанкові міни. Власне, дві камери вмонтовані також у передню частину машини.

У розрахунку працюють два оператори і оператор дрону. Зазвичай, оператор іде позаду робота - керувати ним можна навіть з відстані у 1 км. GSC-200 може збирати вибухонебезпечні предмети з ділянки землі спеціальним ковшем, не допускаючи вибуху, щоб потім знищити їх деінде.

"Прямо на цій території знаходилися окупаційні війська. А відтак, ми не можемо точно зрозуміти, чи безпечні ці ділянки, чи ні. Неподалік знайдені залишки реактивних снарядів, які прилітали сюди - відтак, тепер ми маємо необхідність перевірити всю ділянку. Ми повинні буди впевнені у цілковитій безпеці цього місця, - каже Дмитро Гапченко, керуючий справами Бучанської міськради.

А за словами Дмитра Салімонова, директора GSC в Україні, сьогодні у країні працюють 34 машини, куплені за кошти іноземних партнерів. Гроші українських платників податків на них не витрачалися.

В Україні створять аналог "єВідновлення" для автовласників: як отримати компенсацію

Нагадаємо, днями Інформатор розповідав, що напочатку квітня 2024 року у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, який передбачає створення механізму компенсацій для власників автівок, які було пошкоджено чи знищено внаслідок збройної агресії Росії. Працюватиме він приблизно так само, як програма "єВідновлення" - власник матиме підтвердити пошкодження фото- чи відеоматеріалами. Проєкт має перспективи, оскільки був поданий цілою низкою депутатів від "Слуги народу".

Також ми повідомляли про те, що літери "У" на автівках більше не буде. Напочатку травня вступила в дію постанова Кабміну, за якою змінюється маркування транспортних засобів, що використовуються для навчання водіїв. Тепер автівки, якими керують кандидати у водії, матимуть інше маркування - зміни вирішили внести задля наближення термінології до правил української мови.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.