Для перетину кордону авто повинно мати державний номерний знак. Будь-який індивідуальний номерний знак, що містить букви або цифри, – є дійсним виключно на території України й виїхати за кордон на транспортному засобі з таким номером не вдасться
Будь-яка робоча поїздка або омріяна відпустка за кордон має починатись з попередньої підготовки. І як би іноді не хотілось відправитись у спонтанну мандрівку на автомобілі, виїзд за кордон вимагає планування. Тож, як підготувати транспортний засіб до поїздки, що у ньому має бути та які документи необхідні для виїзду з України – читайте нижче у матеріалі.
Про це йдеться у публікації порталу Visit Ukraine. Якщо ви плануєте виїхати за кордон на власному автомобілі, необхідно мати при собі:
У окремих випадках може знадобитися віза, якщо з країною не встановлено безвізовий режим. Крім цього, якщо ви прямуєте за кордон на кредитному автомобілі необхідно отримати довідку у банку щодо дозволу на вивезення автомобіля за кордон. Якщо ви плануєте сімейну подорож також можуть знадобитися додаткові документи:
Які документи потрібні для виїзду за кордон на чужому автомобілі та як їх отримати, читайте за посиланням. Зверніть увагу! Поліс страхування "Зелена карта" є обов’язковим у 50 країнах світу, включно з країнами ЄС. Без такого страхування авто не пропустять через кордон! Крім цього, відсутність або протермінування страхування загрожує не тільки штрафами, що у декілька десятків разів перевищують вартість поліса страхування на рік, але й вилученням авто та депортацією з країни з подальшою забороною на в’їзд. Детальніше про суми штрафів в Європі за відсутність "Зеленої карти" читайте тут.
Для перетину кордону авто повинно мати державний номерний знак. Будь-який індивідуальний номерний знак, що містить букви або цифри, – є дійсним виключно на території України й виїхати за кордон на транспортному засобі з таким номером не вдасться.
При виїзді з України та при перетині кордону з європейськими країнами, працівники прикордонної служби можуть перевірити наявність в авто:
Крім цього, на прикордонних пунктах перевіряють пропускну здатність затонованих передніх бокових вікон та лобового скла. Детальніше про чинні норми тонування авто в Україні та при перетині кордону читайте тут.
Подбайте заздалегідь, щоб на час перебування за кордоном у вас не було необхідності змінювати "розхідники" чи технічні рідини. Адже проста заміна мастила може стати серйозною проблемою, коли ви перебуваєте за кордоном. Тож, майте на увазі, що за один-два тижні до запланованої подорожі варто пройти заплановане обслуговування та перевірити технічний стан авто. Також зайвими у багажнику авто не будуть запасні лампочки ближнього світла. Це дозволить не тільки уникнути штрафу за кордоном, але й може врятувати від ДТП.
До речі питання безпеки на дорогах – це ще один важливий нюанс, який обов’язково потрібно враховувати перед поїздкою. Тож рекомендуємо вам ознайомитись з алгоритмом дій у разі дорожньо-транспортної пригоди за кордоном.
Початок війни у 2014 році змусив медичних працівників шукати нові методи роботи з травмами, оскільки попередні 70 років мирного часу не підготували їх до таких викликів. Для досвідченого фізичного терапевта Єлізавети Копєйкіної ця проблема стала особливо актуальною, і вона присвятила свою магістерську роботу допомозі військовим. Дізнаймося більше про цю тему з її власного досвіду.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.