Підвищення цін на бензин відтерміновується до вересня: чому це погано, пояснив експерт

Читать на русском

Терміни голосування по законопроєкту про підвищення акцизів на пальне у ВР зірвані, втратили 12 млрд грн бюджетних надходжень

Читать на русском
Бензин, податок
Бензин подорожчає у вересні

Терміни голосування по законопроєкту про підвищення акцизів на пальне у ВР зірвані, втратили 12 млрд грн бюджетних надходжень

Верховна Рада схвалила за основу проєкт закону про підвищення ставок акцизного податку на пальне до мінімального рівня, встановленого в Євросоюзі. Згідно з проєктом, з 1 липня ціни на пальне мали піднятися на 1-1,5 гривні за літр з перспективою зростання на 8-10 гривень до 2028 року. Проте, остаточне прийняття документу відклали до вересня.

За словами директора Консалтингової групи “А-95” Сергія Куюна, відклавши на початок осені прийняття законопроєкту про підвищення акцизів, Україна втрачає 12 млрд грн бюджетних надходжень від нових акцизів. Він прокоментував підвищення податків в Україні та розкритикував деякі галузі бізнесу.

“Всі хочуть допомагати фронту. Але одночасно всі хочуть, щоб податки підвищили іншим, але не йому. Торговці скрапленим газом, аграрка та промислові підприємства, чомусь приватні газовидобувні компанії – всі проти. Дайте нам пільги, а решта хай сплачує збільшені податки!”, – зазначив Куюн.

Через це були зірвані терміни голосування по законопроєкту про підвищення акцизів на пальне й тепер орієнтовна дата запровадження нових акцизів – 1 вересня.

“Отже, вже згаяно 2 місяці й 12 млрд грн бюджетних надходжень від нових акцизів”, – додав експерт.

Підвищення  акцизів  містить Меморандум України та МВФ

Згідно оновленого меморандуму, Україна зобов'язується утримуватися від будь-яких заходів, які зменшують базу доходів. Виняток – пільги для сектору безпеки та оборони, які мають бути таргетованими, обмежені у часі та контрольованими. Наголошено, що базою для реалізації фіскальної політики та фіскальних реформ є Національна стратегія доходів (НРД).

Додаткові джерела доходів у короткостроковій перспективі:

  • подано законопроєкт про підвищення акцизів на тютюн та паливо;
  • подано законопроєкт про запровадження акцизу на солодкі напої;
  • ведеться робота з розробки законодавства щодо запровадження авансових платежів з податку на прибуток для АЗС та оподаткування медичного каннабісу;
  • з 1 січня 2026 року для мінімізації податкових втрат має почати використовуватись електронна акцизна марка для алкогольних та тютюнових виробів.

У 2024-2027 роках Україна прагнутиме забезпечити мобілізацію додаткових доходів на рівні 3-4% ВВП для забезпечення потреб оборони, соціального захисту та відновлення.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.