Плата вітчизняна, розробка вітчизняна, команда вітчизняна - українські конструктори створили важливу деталь для дронів

Читать на русском

Група конструкторів із Києва паяє та програмує плати для БПЛА, завдяки яким кілька дронів можна використовувати поряд одночасно чи змінювати частоту їхнього звʼязку навіть у режимі «польоту»

Читать на русском
Зброя, дрони
Плата нової розробки може бути встановлена практично на всі моделі FPV-дронів

Група конструкторів із Києва паяє та програмує плати для БПЛА, завдяки яким кілька дронів можна використовувати поряд одночасно чи змінювати частоту їхнього звʼязку навіть у режимі «польоту»

Українські конструктори-електронщики розробили маленьку плату з власним програмним забезпеченням, яка встановлюється на безпілотні літальні системи, які використовують аналоговий відеозв’язок. Про те, як працює розробка пише 18 березня dev.ua. Деталі розповів керівник інженерів, який побажав залишитись інкогніто задля безпеки.

Як це працює

За словами розробників, плата нової розробки може бути встановлена практично на всі моделі FPV-дронів, які використовують частоту 5,8 ГГц. Крім того, це можуть бути літаки на великі та середній відстані, які використовують частоту 1,2 ГГц.

«Плата вітчизняна, розробка вітчизняна, команда вітчизняна», — зазначив керівник інженерів.

Маленька плата зі вбудованим програмним продуктом встановлюється на сам ФПІ-дрон і на наземну станцію. Розробка дозволяє в режимі польоту дрона змінювати частоти відеоканалу зі стандартних на нестандартні.

Плата вітчизняна, розробка вітчизняна, команда вітчизняна - українські конструктори створили важливу деталь для дронів 1

Оператор може запрограмувати за допомогою вбудованого алгоритму три нестандартні для конкретного дрона відеочастоти, винести їх на пульт і змінювати частоти під час польоту.

Перемикання дуже швидке, у режимі польоту перехід із каналу на канал займає одну секунду.

Як це допомагає захисникам

За допомогою прошитої плати вирішується купа проблем, з якими стикаються оператори FPV та інших дронів на фронті, зокрема:

  1. Глушення відеоканалу власним РЕБом — оскільки власний РЕБ перебуває в тилу і ближче до наземної станції, до приймача, ніж ворожий, такі власні перепони переважно і глушать відеосигнал нашим FPV. Пішовши на нестандартну частоту, захисники уникають цього глушення.
  2. Якщо кілька груп чи кілька FPV-дронів летять в одному напрямку, вони летять по одній відеочастоті та фонять один одному, порушуючи картинку і відеопотік. «Іншими словами, наприклад, якщо ми працюємо на 5,8 ГГц, як і інший дрон, який літає поруч, то вони могли б бачити картинку один одного і не розуміти, де чий дрон», — пояснив керівник інженерів. Тому за допомогою плати оператор може уходити на нестандартні частоти. Крім того, за допомогою плати й інших частот можна працювати роєм дронів одночасно в одному секторі різним операторам і не заважати один одному.
  3. Зараз розповсюджений так званий окопний РЕБ, який, окрім іншого, працює ще за принципом, коли створюється так званий радіошум,
    на всіх типових частотах відеоканалів, наприклад, на частоті 1,2 ГГц, 2,4 ГГц, 5,8 ГГц. Так вороги зашумлюють відеопотік, і наш дрон, підлітаючи до ворожої позиції, отримує цей шум у відеоканал, і не бачить картинки. Якщо виходити на нестандартні частоти, знову ж таки, ця проблема вирішується, і ворожий РЕБ безсилий проти цього.

Винахідники можуть виробляти до 1000 плат на місяць. Платами вже користуються пілоти президентської бригади, і від них вже є позитивні відгуки.

Про вартість та плани

Ціна плати за словами інженерів буде залежати від обсягу замовлень. Якщо замовляти від 1 до 10 плат, то ціна однієї буде близько 2000 грн. На обсягах від 100 плат і вище кожна плата може коштувати вже близько 1200 грн.

«Кожна плата прошивається і перевіряється в ручному режимі, тому там багато ручного труда і вона не може коштувати копійки», — пояснює керівник інженерів.

Винахідники вже планують доробку продукту:

  • Зробити адаптацію цього програмного продукту під все різноманіття приймачів і передавачів, які використовуються типово на фронті, а їх там до десятка, це різноманіття, тобто це треба адаптацію робити під різне залізо, яке використовують різні дрони.
  • Допрацювати продукт в тому режимі, щоб він дозволяв зменшувати інтенсивність відеосигналу та приховувати його від ворога. Зокрема, щоб за допомогою плати можна було в річному режимі керувати потужністю, зменшувати її залежно від потреби.

На доопрацювання та розвиток наразі інженери шукають інвестиції, або грантову підтримку серед великих виробників, або державних чи недержавних установ.

Професійний шлях фізичного терапевта Єлізавети Копєйкіної почався з роботи з дітьми, але з часом вона змінила напрямок і стала працювати в реабілітації військових. Як вона прийшла до такого рішення? Чим відрізняється робота з військовими від роботи з дітьми? Все це розглянемо у нашому відео. Приєднуйтеся до перегляду, буде цікаво.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.