Група конструкторів із Києва паяє та програмує плати для БПЛА, завдяки яким кілька дронів можна використовувати поряд одночасно чи змінювати частоту їхнього звʼязку навіть у режимі «польоту»
Українські конструктори-електронщики розробили маленьку плату з власним програмним забезпеченням, яка встановлюється на безпілотні літальні системи, які використовують аналоговий відеозв’язок. Про те, як працює розробка пише 18 березня dev.ua. Деталі розповів керівник інженерів, який побажав залишитись інкогніто задля безпеки.
За словами розробників, плата нової розробки може бути встановлена практично на всі моделі FPV-дронів, які використовують частоту 5,8 ГГц. Крім того, це можуть бути літаки на великі та середній відстані, які використовують частоту 1,2 ГГц.
«Плата вітчизняна, розробка вітчизняна, команда вітчизняна», — зазначив керівник інженерів.
Маленька плата зі вбудованим програмним продуктом встановлюється на сам ФПІ-дрон і на наземну станцію. Розробка дозволяє в режимі польоту дрона змінювати частоти відеоканалу зі стандартних на нестандартні.
Оператор може запрограмувати за допомогою вбудованого алгоритму три нестандартні для конкретного дрона відеочастоти, винести їх на пульт і змінювати частоти під час польоту.
Перемикання дуже швидке, у режимі польоту перехід із каналу на канал займає одну секунду.
За допомогою прошитої плати вирішується купа проблем, з якими стикаються оператори FPV та інших дронів на фронті, зокрема:
Винахідники можуть виробляти до 1000 плат на місяць. Платами вже користуються пілоти президентської бригади, і від них вже є позитивні відгуки.
Ціна плати за словами інженерів буде залежати від обсягу замовлень. Якщо замовляти від 1 до 10 плат, то ціна однієї буде близько 2000 грн. На обсягах від 100 плат і вище кожна плата може коштувати вже близько 1200 грн.
«Кожна плата прошивається і перевіряється в ручному режимі, тому там багато ручного труда і вона не може коштувати копійки», — пояснює керівник інженерів.
Винахідники вже планують доробку продукту:
На доопрацювання та розвиток наразі інженери шукають інвестиції, або грантову підтримку серед великих виробників, або державних чи недержавних установ.
Професійний шлях фізичного терапевта Єлізавети Копєйкіної почався з роботи з дітьми, але з часом вона змінила напрямок і стала працювати в реабілітації військових. Як вона прийшла до такого рішення? Чим відрізняється робота з військовими від роботи з дітьми? Все це розглянемо у нашому відео. Приєднуйтеся до перегляду, буде цікаво.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.