Україна розпочне масове виробництво роботів, які можуть знищувати ворожі позиції та забирати поранених: деталі

Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров заявив, що в Україні розпочинається масове виробництво роботизованих наземних платформ, які покликані зберегти життя військових на полі бою

Зброя
Масове виробництво роботизованих платформ розпочато в Україні

Масове виробництво роботизованих платформ розпочато. Про це 12 березня заявив очільник Мінцифри Михайло Федоров. Такі платформи мінімізують участь людини на полі бою та допомагають зберегти життя і здоров’я українських бійців. Brave1 уже протестував понад 50 комплексів.

За словами Михайла Федорова, роботи успішно показали себе на полігоні, за кілька місяців вони будуть на полі бою — сотні різних платформ закуплять через UNITED24.

«На полігоні випробували понад 50 таких роботизованих комплексів. Зокрема, це були платформи-камікадзе, турелі, платформи для знищення позицій і техніки, мінування та розмінування, евакуації поранених та підвезення боєприпасів», - повідомив Федоров.

Він пояснив, що основна мета наземних роботів — зменшити участь людини на полі бою, щоб зберегти життя і здоров’я українських військових.

«Наземні роботизовані комплекси стануть наступним геймчейнджером цієї війни, яким уже є дрони. Це асиметрична відповідь на кількісну перевагу ворога», — наголосив він.

Федоров також додав, що на платформі Brave1 зареєстровано вже понад 140 роботизованих систем, 96 із них пройшли оборонну експертизу. Крім того, 14 розробок кодифіковано за стандартами НАТО. Частина із цих роботів уже працює на фронті, як-от турель «ШаБля».

В Україні можуть з'явитися напівавтоматичні мініфабрики дронів

Україна може стати «життєво важливим випробувальним полігоном» для нового продукту стартапу Firestorm: заводу розміром з морський контейнер, який може виробляти готові до застосування безпілотники менше ніж за добу.

Firestorm Labs створив інженер у галузі оборони та 3D-друку Ян Мюцеус, якого надихнуло використання дронів Україною для оборони від російського вторгнення, і який у лютому відвідав Київ. 

xCell — це напівавтоматизоване експедиційне виробництво, яке може працювати з обмеженою участю людини й живитися від автономних генераторів. Адитивне виробництво, автоматизація та роботизована збірка уможливлюють майбутнє, в якому експедиційні заводи швидко вироблятимуть великі обсяги машин Firestorm, йдеться в описі на сайті стартапу.

Професійний шлях фізичного терапевта Єлізавети Копєйкіної почався з роботи з дітьми, але з часом вона змінила напрямок і стала працювати в реабілітації військових. Як вона прийшла до такого рішення? Чим відрізняється робота з військовими від роботи з дітьми? Все це розглянемо у нашому відео. Приєднуйтеся до перегляду, буде цікаво.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube