По-перше, це красиво: український дизайнер створив візуалізацію для ЗАЗ-Славута 2024 року

Реінкарнація вийшла щонайменше цікавою - це сучасний дизайн, що враховує ергономічні показники та явно натхненний попереднім поколінням

Дизайн українського авто "ЗАЗ Славута"
Реінкарнація автомобілю малого класу, яким була українська "Славута", заслуговує принаймні на увагу з боку глядачів

Український дизайнер Роман Прядко створив візуалізацію сучасного автомобіля "ЗАЗ Славута". Реінкарнація вийшла щонайменше цікавою - це сучасний дизайн, що враховує ергономічні показники та явно натхненний попереднім поколінням (за основу взято "Славуту" 1999 року). Автор навіть не став обмежуватися кузовом ліфтбек та створив малюнки для універсала - "Slavuta Revial SW" - і кросовера "Slavuta Revial Jaal 4x4". А це - територія, куди ще не ступав український автодизайн.

Дизайнер Роман Прядко зробив неймовірне - вдихнув нове життя у дизайн "ЗАЗ Славута", автівки, що випускалася на Запорізькому автозаводі з 1999 по 2011 роки. На малюнках, що він виклав у Facebook, - декілька варіацій авто у різних кузовах та виконаннях. Моделі мають спільний силует (основа - ліфтбек "Славута"), збережено основні пропорції оригіналу та дизайнерські рішення. Скажімо, рівні лінії силуету із невеликими заокругленнями, решітка радіатора, що у новій моделі створює єдину форму з малюнком головної оптики, тощо.

Задні ліхтарі візуально відсилають чи то до Mercedes-Benz S-класу, чи то до Mini Cooper
Задні ліхтарі візуально відсилають чи то до Mercedes-Benz S-класу, чи то до Mini Cooper

Задня частина автівки виглядає зухваліше, передовсім, завдяки чорній пластиковій решітці, якої не було у "попередника", скругленим формам та новим ліхтарям, які візуально відсилають чи то до Mercedes-Benz S-класу, чи то до Mini Cooper. В будь-якому разі, виглядає стильно - і очевидна відсилка до оригінального дизайну: таку автівку на дорозі не сплутаєш з іншою маркою, Slavuta є Slavuta. Чи то пак, Славута.

Отже, це "ліфтбек", проте дизайнер ще й вкоротив задню частину, зробивши його більш спортивним
Отже, це "ліфтбек", проте дизайнер ще й вкоротив задню частину, зробивши його більш спортивним

Кузов автівки - ліфтбек. Фактично, це хетчбек, але з довгим, наче в седана, заднім звісом: кришка багажника в Славути просто "продовжується" до самісінького даху. Ще одна ознака - задні двері, які відчиняються, наче у хетчбека. У своєму дизайні Прядко зберіг ці особливості, щоправда, візуально трохи "підрізавши" філейну частину автівки, від чого та стала виглядати лише спортивніше.

По-перше, це красиво: український дизайнер створив візуалізацію для ЗАЗ-Славута 2024 року 3

"Славута" виявилася непоганим простором для дизайнерських експериментів
"Славута" виявилася непоганим простором для дизайнерських експериментів

Цікаво, що дизайнер запропонував своє бачення універсала, Slavuta Revial SW, та навіть повноприводного кросовера Slavuta Revial Jaal 4x4. Вийшло, звісно, красиво, але до оригінальної "Славути" ці ідеї вже мають зовсім віддалений стосунок. Адже, зважаючи на особливості автовиробництва в Україні та ведення активних бойових дій поблизу "батьківщини" марки українських автівок, про відродження будь-якого виробництва у найближчі роки годі й мріяти.

Ексклюзивний "Порш" з київським шильдиком та Ролс-Ройс для принців

Нагадаємо, днями Інформатор писав про те, що до Києва доправили ексклюзивний Porsche 911, створений спеціально для київського власника каліфорнійським бюро Singer Vehicle Design, що спеціалізується на реставраційних роботах та переробці класичних автівок німецького бренду. Спорткар оформлений у стилі ретро - має безліч хромованих молдингів, але водночас його кузов виготовлено з використанням сучасних матеріалів, зокрема, карбону. Також на приборній панелі є шильдик з зазначенням "міста призначення" - Києва.

Також ми розповідали, що британський виробник преміальних автомобілів Rolls-Royce вирішив відзначити 120-річчя з моменту заснування випуском лімітованої серії автівок Rolls-Royce Ghost під назвою Prism. "Фішкою" нової автівки буде її тираж: його обмежили лише 120 екземплярами. Крім того, застосують спеціальні методи фарбування - процес, кажуть, складатиметься аж із 10 етапів. Самий колір фарби, доречі, новим власникам також запропонують обрати - і цей вибір буде непростим. У компанії є три мільярди варіантів відтінків.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube