Податкова служба отримає доступ до банківських рахунків українців вже за кілька місяців

Народна депутатка Ніна Южаніна, що обмін інформацією зі 115 країнами почнеться вже з осені

українці за кордоном
ДПСУ отримає інформацію про стан банківських рахунків резидентів України за кордоном

З осені Україна почне обмін інформацією про рахунки своїх громадян з Євросоюзом. Державна податкова служба отримає інформацію про стан банківських рахунків резидентів України за кордоном, а також цілу низку фінансової інформації про учасників міжнародних груп та компаній. Обмін інформацією почнеться зі 115 країнами, до числа яких входять члени ЄС, де живе понад чотири мільйони українських біженців.

Про обмін фінансовими даними повідомила нардеп Ніна Южаніна. Це станеться тому, що 26 червня 2024 року ДПС отримала схвалений глобальним форумом ОЕСР звіт щодо зрілості системи управління інформаційною безпекою в Україні та обмін інформацією для податкових цілей. 

"Тепер Україна стане рівноправним та надійним партнером у міжнародній системі автоматичного обміну інформацією, що об’єднує 115 країн (зокрема, всіх держав-членів Європейського Союзу).Перший обмін інформацією про фінансові рахунки відповідно до Загального стандарту звітності CRS відбудеться восени 2024 року", - проінформувала вона. 

Нардепка пояснила, що ДПС отримає інформацію про стан банківських рахунків резидентів України за кордоном, а також цілий ряд фінансової інформації про учасників міжнародних груп компаній. Йдеться про дані в розрізі іноземних юрисдикцій щодо сплати податків, обсягів доходів, видів діяльності, чисельності працюючих та багато іншого.

"І чи не тому, що податкова отримає цю інформацію і виявить, що дехто у владі не подав або подав не всю інформацію про контрольовані іноземні компанії, була скасована відповідальність за неподання звітності по КІК (до кінця воєнного стану + 6 місяців після). Оце і є цинічне використання влади у власних інтересах", - прокоментувала ситуацію Южаніна. 

Податкова політика

Раніше Інформатор писав, що бізнес-асоціації і громадськість вимагає від уряду переглянути Національну стратегію доходів на 2024-2030 роки. Основна вимога – провести консультації щодо податкової політики, перш ніж приймати важливий документ. Автори петиції спираються на Програму МВФ 2022-го року, яка чітко виписує діалог із бізнесом при розробці податкової політки.

Головний подаківець України, Данило Гетманцев, каже, що державі необхідно знайти не менше 300 млрд гривень, які він хоче зібрати як податки, і постійно скаржиться, що в бюджеті бракує коштів. Водночас  експерти доводять, що в Україні немає нестачі коштів, а навіть навпаки. А мета збору високих податків - придушити бізнес замість того, щоб йому допомогти. 

Нагадаємо, Міністерство фінансів працює над законопроєктом про підвищення військового збору та податку на додану вартість (ПДВ). Також планується, що військовий збір сплачуватимуть ФОПи. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube