Попереду пенсія, а в трудовій книжці не змінено дівоче прізвище - хто і як може змінити запис, розповіли в Пенсійному фонді

Помилки в трудовій книжці може виправити роботодавець

Пенсія, трудова книжка
Трудова книжка — це основний документ, що підтверджує стаж роботи

Трудова книжка — це основний документ, що підтверджує стаж роботи людини до 1 січня 2004 року. Водночас прізвище, ім’я, по батькові, людини, зазначені в трудовій книжці, мають відповідати ПІБ за паспортом. Хто і як може зробити правильний запис?

Відповідь на це питання надали в Пенсійному фонді.

«Розпочала свою трудову діяльність у 1994 році, але тільки зараз помітила, що в трудовій книжці і досі зазначене моє дівоче прізвище. Хто і як може змінити запис?», - звернулася жінка з питанням до ПФУ.

Там пояснили, що якщо у трудовій книжці виявлено неправильне написання прізвища, виправити ці дані може роботодавець, у якого жінка працює зараз.

«Колишнє прізвище має бути закреслено однією рискою і поряд записане нове. При цьому на внутрішньому боці обкладинки обов'язково вказати інформацію про документ, на підставі якого виправлено запис (паспорт, свідоцтво про шлюб тощо), його реквізити: номер та дата видачі. Ця інформація має бути завірена підписом відповідальної особи та печаткою (за наявності)», - розповіли в ПФУ.

У відомстві уточнили, що якщо наразі жінка не працює, для виправлення запису можна звернутися на підприємство, де такий запис було зроблено.

«Якщо підприємство, яке внесло до трудової неправильний або неточний запис, ліквідоване, відповідний запис робить його правонаступник», - сказали у ПФУ.

На що варто звернути увагу при оформленні пенсії в Україні

Основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. За відсутності трудової книжки, а також у тих випадках, коли в ній відсутні необхідні записи, або містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи, трудовий стаж треба буде підтверджувати.

Також при оформленні пенсії варто звернути увагу на помилки в трудовій книжці. А саме на: 

  • невірно вказані особисті дані особи (ПІБ, дата народження) на титульній сторінці, що відрізняються від паспортних даних,
  • відсутність печатки та підпису уповноваженої особи на записі про звільнення з роботи,
  • відсутність найменування організації в записі про прийняття на роботу,
  • найменування організації в записі про прийняття на роботу не відповідає найменуванню організації на печатці на записі про звільнення (так буває при реорганізації підприємств, установ і організацій, коли запис про реорганізацію до трудової книжки працівника не занесений),
  • наявність у трудових книжках виправлень, закреслень, інших змін, які у встановленому порядку не були завірені,
  • не заповнений будь-який реквізит трудової книжки (наприклад, відсутнє посилання на наказ про приймання на роботу, звільнення з роботи, або не вказано номер і дату наказу),
  • відсутність печатки на титульному листі (або вкладці) трудової книжки,
  • неможливо прочитати записи про роботу у зв’язку із неналежним зберіганням трудової книжки.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube