Працівник без попередження виїхав за кордон під час воєнного стану: чи можна звільнити?

У Південно-Східному міжрегіональному управлінні Держпраці пояснили, чи можна звільнити працівника, якщо він виїхав за кордон під час воєнного стану, не попередивши роботодавця

Виїзд за кордон
Держпраці не реомендує звільняти тих, хто виїхав за кордон

Звільнення працівників має відбуватися за процедурами, передбаченими чинним законодавством. Звільнення за власним бажанням та за угодою сторін здійснюється на підставі заяви працівника. В іншому випадку – це прогул без поважної причини. Детально про ситуацію роз’яснили 22 лютого в Держпраці.

В Держпраці нагадали, що у випадку, коли працівник залишив робоче місце і не виконує свої трудові обов'язки у зв'язку із воєнними діями, такий факт не може розцінюватись як прогул без поважної причини.

При цьому, в міжрегіональному управлінні праці рекомендують за відсутності заяви працівника про звільнення, не вирішувати питання щодо його звільнення до закінчення бойових дій.

«У табелі обліку робочого часу можна проставляти позначку «інші причини відсутності». Підстави для збереження заробітної плати за таким працівником відсутні», - сказали в Держпраці.

Там додали, якщо виникла необхідність виконання обов'язків відсутнього працівника, роботодавець може прийняти на його місце іншого працівника на умовах строкового трудового договору.

Як працівнику, який за кордоном подати заяву про звільнення за власним бажанням?

Перебуваючи за кордоном, складно подати роботодавцю власноруч підписану заяву на звільнення. Тому тут є декілька варіантів:

  1. надіслати на офіційну адресу роботодавця оригінал заяви на звільнення міжнародною поштою, наприклад DHL. Але в такому випадку слід подбати про докази того, що в конверт ви поклали саме заяву на звільнення (тобто, мати опис вкладення конверту). Подумати про строки доставки листа роботодавцю;
  2. надіслати заяву на звільнення на офіційну електронну пошту роботодавця (безпосереднього керівника та керівника підприємства). Для цього слід роздрукувати та підписати заяву, відсканувати її та підписати ЕЦП і разом із протоколом ЕЦП надіслати на всі відомі електронні пошти роботодавця. І обов’язково запросити відповіді щодо одержання адресатами вашої заяви на звільнення в порядку ст. 11 Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг»;
  3. якщо зовсім немає можливості направити поштою або електронкою, направте відскановану заяву на звільнення на всі відомі месенджери роботодавця, включаючи свого керівника.

"Але роботодавець може відмовити у прийнятті такої заяви, оскільки не зможе пересвідчитись, чи дійсно це ви її направили і чи дійсно це ваше волевиявлення", - попереджають юристи.

Ми обговоримо одну з актуальних тем - неясність щодо фінансування ремонту метрополітену і питання про необхідність проведення аудиту для уточнення ситуації. Наш гість, Максим Бахматов, розкриє ці та інші питання, включаючи те, скільки ще мешканцям Позняків доведеться терпіти незручності через проблеми зі переробленням. Приєднуйтеся до перегляду - буде цікаво!

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube