ПриватБанк відкрив жінці карту без її згоди та списав 28 912 гривень - яким було рішення суду

В листопаді 2023 року жінка отримала примірник заяви про приєднання до умов та правил надання банківських послуг АТ КБ "ПриватБанк" від 27.06.2023 року, в якій її підпис відсутній

ПриватБанк
Жінка дізналась, що ПриватБанк без її дозволу вікрив нову картку та списав 28 912 гривень

Жінка дізналась, що ПриватБанк відкрив їй нову картку. Крім того, з рахунку зняли кошти в розмірі 28 912 гривень. Вона на вказані операції згоди не давала. Про це вказується у рішенні Новозаводського районного суду Чернігова, опублікованому 19 березня 2024 року. 

У серпні 2023 року жінка зайшла до свого кабінету в сервісі "Приват 24" та побачила повідомлення про списання коштів, а оскільки рахунком вона фактично не користувалась, то за роз'ясненням звернулась до ПриватБанку. На що, працівники показали їй, що в сервісі "Приват 24", який встановлений на її мобільному, в прихованих картках з'явилась нова картка, відкрита на її ім'я наприкінці червня 2023 року з кредитним лімітом в розмірі 31 935 гривень. Надалі з нього 02.07.2023 року зняли кошти в сумі 28 912 гривень. 

Жінка звернулась до поліції із заявою про вчинений злочин, як наслідок там порушили кримінальне провадження за ч. 4 ст. 185 Кримінального кодексу України. В листопаді 2023 року вона отримала примірник заяви про приєднання до умов та правил надання банківських послуг АТ КБ "ПриватБанк" від 27.06.2023 року, в якій її підпис відсутній. Стверджує, що укладення такого договору не узгоджувала, банк відкрив нову картку без її згоди на це. 

Що вирішив суд? 

Суд відмовив жінці у задоволенні позову. Платіжні операції були вчинені з ідентифікацією електронного платіжного засобу і її користувачки, тож АТ КБ "ПриватБанк" не повинен нести відповідальність за них.

"На момент звернення позивачки до суду з даним позовом, кошти з її рахунку були списані, а тому настав момент безвідкличності платіжної інструкції. Таким чином, відповідальність за збитки, яких нібито вона зазнала, має нести винна особа, яка заволоділа такими коштами, але не банк, який виконав розпорядження, сформоване від її імені на переказ коштів", - наголосили у суді. 

Макрон висловив припущення, що західні країни можуть відправити війська для захисту України, але додав, що наразі таких рішень не прийнято. Чи можливо такий розвиток подій, чи це лише стратегічна тактика? Український політолог Андрій Золотарьов поділиться своїми думками з цього приводу. Приєднуйтесь до перегляду, щоб дізнатися більше.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube