Програмований додаток до біткоїна викликав інтерес серед розробників: що це змінює для ринку

Читать на русском

Засновник агрегатора та дослідника Best in Slot and Ordinals зазначив, що це нова глава розвитку криптовалюту

Читать на русском
Не всі в спільноті програмістів Bitcoin вважають, що це майбутнє криптовалюти
Криптовалюта

Засновник агрегатора та дослідника Best in Slot and Ordinals зазначив, що це нова глава розвитку криптовалюту

Нещодавній запуск американського біткойна викликав інтерес серед розробників. Деякі експерти переконані, що додавання можливості програмування в біткойн може вирішити його помилки в конструкції. Йдеться про те, що багато років розробники намагалися виправити цю помилку, побудувавши мережі біткойн "рівня 2". Проте нещодавня розробка платформи додатків, яка працює на основі Bitcoin, "Arch" змінила ситуацію. 

Як передає Binance, це програмне забезпечення, яке потенційно здатне дозволити додаткам із Layer 1 Foundation виконувати обчислення, подібні до смарт-контрактів на Ethereum. Зазначається, що Layer 1 Foundation також розробляє програмований модуль для метапротоколу BRC-20. Йдеться про повідомлення, які зберігаються в коді на блокчейні Bitcoin.  

Експерти пояснили, що індексатор може знаходити ці повідомлення та робити обчислення. Завдяки довшому часу підтвердження блоку в біткойнах порівняно з Ethereum є більше часу для виконання обчислень. Засновник агрегатора та дослідника Best in Slot and Ordinals Еріз Езерель переконаний, що це може призвести до нової глави в розвитку криптовалюти. 

Проте далеко не всі в спільноті програмістів Bitcoin переконані, що це майбутнє криптовалюти. Деякі експерти вважають, що нові біткойни L2 розширюють охоплення біткойнів, стимулюють екосистему Ethereum і водночас конкурують з нею. Пропри це нові підприємства готові "ставити" на те, що новий спосіб програмування може призвести до появи чималої кількості децентралізованих фінансових програм на біткойнах.

Зазначається, що наразі близько 1,1 мільярда США - це  загальна вартість токенів, заблокованих на ринку Bitcoin DeFi. При цьому Тобі Льюїс, засновник OrdinalsBot, вважає, що екосистема DeFi біткойна може стати найбільшою серед усіх криптовалют, потенційно досягнувши ринкової капіталізації в трильйони доларів протягом наступних кількох років. Біткоїн-інвестори вважають, що це може стати наступним каталізатором. 

Якою є оновлена собівартість видобутку біткоїна 

Ще в лютому 2024 року аналітики оцінювали собівартість видобутку біткоїна у 42 тисячі доларів. Наразі ця цифра зросла до 45 тисяч доларів. При цьому аналітики переконані, що попри те, що поточна оцінка собівартості видобутку Біткоїна становить вищезгадану суму, вона все ще зберігає рівень 42 тисячі доларів у середньостроковій перспективі.       

"Оцінка собівартості видобутку залежить від хешрейту та ефективності майнінгового обладнання, які перебувають у стані мінливості після халвінгу... На даний момент ми отримуємо оцінку в 45 тисяч доларів (яка дещо відрізняється від 42 тисячі, які ми передбачали), але поточна оцінка в 45 тисяч буде змінюватися в міру того, як буде змінюватися хешрейт і ефективність обладнання для майнінгу", - пояснили експерти JPMorgan.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.