Реформа пенсійної системи: що сказано про впровадження накопичувальної пенсії в Меморандумі з МВФ

Меморандум з МВФ передбачає можливість запровадження другого рівня пенсійної схеми, коли для цього будуть створені умови

Пенсія
В Україні планують запровадити систему накопичувальних пенсій

Українська влада планує працювати над комплексною концептуальною базою для вдосконалення пенсійної системи. Відповідну позицію містить оновлений Меморандум про економічну та фінансову політику з МВФ, який Фонд оприлюднив 22 березня.

У розділі «Пенсії та соціальні видатки» Меморандуму про економічну та фінансову політику йдеться про те, що українська влада за допомогою Світового банку готує зміни до пенсійної системи та механізмів підтримки незахищених верств населення.

«Пенсії. Ми плануємо працювати над комплексною концептуальною базою для вдосконалення пенсійної системи та розглядаємо можливість запровадження другого рівня пенсійної схеми, коли для цього будуть створені умови. Ми повторюємо, що будь-які запропоновані законодавчі зміни, які призведуть до збільшення видатків на пенсії, повинні супроводжуватися середньостроковим аналізом фіскальної та боргової стійкості, а також чітким визначенням необхідних ресурсів у змінах до бюджету Пенсійного фонду України. Ми утримаємося від: запровадження нових спеціальних пенсій чи пільг; надання подальшого дискреційного збільшення виплат; та змін, які призведуть до зниження законодавчо визначеного пенсійного віку», - зазначено у Меморандумі.

Накопичувальна пенсія залежить від заробітної плати працівника, який відраховує відсоток заробітної плати на індивідуальний пенсійний рахунок. Працівник має можливість вибрати приватний пенсійний фонд чи навіть кілька фондів, де він розміщує свої накопичення.

Накопичені внески інвестують у різні фінансові інструменти. Після виходу на пенсію учасник отримує право на одержання пенсії, яка обраховується з накопиченої суми внесків та інвестиційного доходу. Такий підхід докорінно відрізняється від нинішньої солідарності системи, де розмір пенсій обчислюють за встановленою формулою.

Як зміняться вимоги для призначення пенсій у 2025 році

До 2028 року в Україні зростають вимоги до страхового стажу при виході на пенсію. Щороку вони підвищуються на один рік. Тож якщо у 2025 році, щоб вийти на пенсію у 60 років, потрібно 32 роки стажу.

 Як змінюватимуться вимоги надалі для 63 років:

  • у 2024 році – від 21 до 31 року,
  • у 2025 році – від 22 до 32 років,
  • у 2026 році – від 23 до 33 років,
  • у 2027 році – від 24 до 34 років,
  • у 2028 році – від 25 до 35 років.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube