Ремонт будівель, доріг та придбання безпілотників: який наразі обсяг державних закупівель і на що витрачають гроші

Держзакупівлі повернулись на рівень до повномаштабної війни, повідомили в Мінекономіки

Мінекономіки
Ннайбільші витрати наразі спрямовані на ремонт будівель, доріг та закупівлю безпілотників

В Міністерстві економіки України повідомили, що найбільші витрати наразі спрямовані на ремонт будівель, доріг та закупівлю безпілотників. Усього протягом квітня 7,4 тисячі публічних замовників оголосили закупівлі через систему Prozorro на 78,5 млрд грн. Про це пише 16 травня БізнесЦензор.

За словами заступниці міністра економіки Надії Бігун, обсяг державних закупівель повернувся на рівень до початку повномасштабного вторгнення. Протягом квітня 7,4 тисячі публічних замовників оголосили закупівлі через систему Prozorro на 78,5 млрд грн. Всього - 39,7 тис. закупівель.

Найбільші витрати запланували спрямувати на:

  • ремонт та реконструкцію будівель (12,3 млрд грн);
  • ліки (5,7 млрд грн);
  • дорожні роботи (4,7 млрд грн);
  • закупівлі електричної енергії (4,7 млрд грн).

Водночас через Prozorro оголосили конкурентні закупівлі безпілотників на 2,6 млрд грн. Загалом минулого місяця через Prozorro уклали договорів на 56,9 млрд грн, що на 6,1 млрд грн менше від очікуваної вартості тих закупівель.

"Попри повномасштабну війну, сфера публічних закупівель продовжує динамічно розвивається. Ми вже вийшли на рівень закупівель, який був до початку повномасштабного вторгнення. Зараз близько 80% від усіх коштів на публічні закупівлі витрачаються через Prozorro", – розповіла посадовиця.

За її словами, Мінекономіки готує зміни до правил публічних закупівель.

"Найближчим часом ми подамо до Верховної Ради проєкт змін до закону "Про публічні закупівлі". Він має затвердити нові інструменти для забезпечення ефективності складних закупівель, а також ті ініціативи, які вже продемонстрували свою ефективність під час війни", – уточнила Бігун.

В Мінекономіки пояснили, як виробнику дронів отримати пільговий грант від держави

Для отримання грантів від держави за програмою Переробка виробники безпілотних літальних апаратів мають скористатися тими ж стандартними для всіх учасників програми механізмами подання заявок. А от умови участі в ній для підприємств, що виробляють БпЛА, будуть пільговими. Про це повідомили в Міністерстві економіки України.

За словами заступника Міністра економіки України Надії Бігун, одразу після ухвалення Урядом відповідного рішення відомство отримало багато запитів від виробників дронів щодо участі в програмі. Частина запитів стосувалася умов та механізмів програми.

Грантові програми, які реалізує держава, є складовою економічної політики «Зроблено в Україні». Міністерство економіки й надалі працюватиме над їх удосконаленням та розширенням з метою якомога більше сприяти розвитку вітчизняного виробництва.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube