Росіяни поширюють фейк про обмеження зняття готівки для військовозобов'язаних у ПриватБанку - деталі

Читать на русском

ПриватБанк не повідомляв ні про проблеми з "масовим зняттям готівки", ні про запровадження обмежень на зняття готівки

Читать на русском
ПриватБанк
Жодних обмежень на зняття готівки у банкоматах ПриватБанку немає

ПриватБанк не повідомляв ні про проблеми з "масовим зняттям готівки", ні про запровадження обмежень на зняття готівки

В Україні клієнти ПриватБанку масово кинулися знімати гроші у звʼязку з розглядом законопроєкту про мобілізацію. Відповідний фейк поширюють російські засоби масової інформації. Головна мета - посіяти в країні панічні настрої, недовіру до дій влади та до мобілізаційного процесу.

Про це повідомили у Центрі стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки. ПриватБанк не повідомляв ні про проблеми з "масовим зняттям готівки", ні про запровадження обмежень на зняття готівки. 

Такий фейк розганяють для нагнітання панічних настроїв серед українців на тлі пропозиції обмежити використання банківських карток військовозобов’язаним, які ухиляються від проходження військової служби. Однак, це лише пропозиція, яка перебуває на стадії обговорення, остаточного рішення не прийнято. Крім того, перша заступниця голови Нацбанку України Катерина Рожкова зазначала, що такі обмеження неможливі.

Законопроєкт про мобілізацію 

11 січня відбулася закрита нарада військового командування і засідання погоджувальної ради. Були присутні Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний, начальник Генерального штабу Сергій Шаптала, міністр оборони Рустем Умєров, керівництво Верховної ради, голови фракцій та комітетів.

Головне питання - законопроєкт №10378 щодо вдосконалення мобілізації, військового обліку та проходження військової служби. Його обговорення проходило в комітеті з питань нацбезпеки, оборони та розвідки в закритому режимі, з дотриманням вимог законодавства щодо роботи з таємною інформацією.

"Було багато дискусій. Ми розуміємо запит військового командування і готові йти назустріч. Але не всі норми можуть бути підтримані. Якісь положення прямо порушують права людини, якісь не є оптимально сформульовані. Про це відкрито сказали військовому командуванню. Але всі політсили зрозуміли та підтримують необхідність мобілізації. За результатами наради, законопроєкт повертається ініціатору. Одночасно передаємо пропозиції напрацьовані на комітеті та у робочих групах", - вказував народний депутат Давид Арахамія. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.