Що буде, якщо не оновити дані, та що робити, якщо силоміць доставляють до ТЦК, розповів адвокат

Читать на русском

Як протистояти беззаконню працівників ТЦК, що робити, аби не лишитися майна через відсутність реєстрації та як опиняються поза законом у кримінальному переслідуванні, розповів Станіслав Ліфлянчик

Читать на русском
Адвокат Станіслав Ліфлянчик
Адвокат Станіслав Ліфлянчик

Як протистояти беззаконню працівників ТЦК, що робити, аби не лишитися майна через відсутність реєстрації та як опиняються поза законом у кримінальному переслідуванні, розповів Станіслав Ліфлянчик

Які можуть бути наслідки для військовозобов’язаних, які не оновлять свої дані у Резерв + в установлений термін. Які повноваження та обов’язки у представників ТЦК, які зупиняються громадян на вулицях. Що потрібно робити, якщо вас силоміць затримали та намагаються транспортувати. Про це та інше розповів адвокат Станіслав Ліфлянчик. 

 

Адвокат зазначає, що термін у системі у Резерв + надається до 16 липня. До цього потрібно встановити у себе «Резерв плюс», пройти там авторизацію та підтвердити облікові дані. Деякі з тих, хто це зробив, можливо побачив там червону рисочку: написано, що відбувається розшук і треба з’явитися в ТЦК. Це означає, що у вас є якісь проблеми з обліком, треба прийти в ТЦК і вже там уточнити всі свої дані, стати на облік, отримати новий військовий документ тощо.

«Якщо не оновити ці данні протягом 60 днів – за спливом цього строку ви будите вважатися таким, що порушили правила військового обліку. Відтак, по-перше, можуть бути накладені санкції. Це штрафи від 17 до 25500 гривень: коли вони будуть накладені – відповідно будуть арештовані рахунки, не можна буде продавати майно», – каже адвокат.

Це не означає, що у вас будуть забирати квартири та машини – ви просто будете обмежені в праві на відчуження цього майна протягом всього строку виконавчого провадження – доки ви не сплатите кошти добровільно або вони не будуть примусово стягнуті.

«Крім цього, кожен, хто не знаходиться у розшуку в ТЦК, однак не пройде цю верифікацію – за спливом 60 днів буде оголошений в розшук. І далі – це вже до першого блокпосту чи патруля. Ми бачимо, як відбуваються затримання – тобто скоріш за все, це буде фізичне затримання з доставленням до ДЦК і примусовим проходженням ВЛК», – додає Станіслав Ліфлянчик.

Якщо ТЦК не вдається знайти громадянина, вони можуть звернутися до правоохоронних органів з проханням здійснити розшук. Це можливо після того, як особі було вручено повістку, у ТЦК є підтвердження цього вручення. І далі оголошується розшук вже безпосередньо правоохоронними органами. Якщо й вони не змогли знайти особу, то за спливом 30 днів вони повідомляють про це ТЦК. І ТЦК направляє такій особі письмову вимогу з’явитися у певне місце, у певний день, певний час до ТЦК. Це вимога направляється поштою і буде вважатися врученою, навіть якщо ви її не отримали і вона повернулася назад до ТЦК.

«Після цього вони мають право звернутися до суду з позивною заявою про обмеження вашого права на керування транспортним засобом. Однак, враховуючи практику мобілізації, скоріше за все, це буде фізичне затримання з фізичним доставленням в бусику до ТЦК. При цьому вони не чекають 60 днів, а роблять це безпосередньо зараз», – наголошує адвокат.

Він підкреслює, що ТЦК позбавлені права затримувати та кудись везти людину. Такі повноваження є у правоохоронців – якщо для цього існують відповідні підстави. Тобто, людина була в кримінальному розшуку саме поліції після того, як їй вручили повістку. При цьому складається протокол затримання, в якому зазначається підстава затримання. Після цього людину потрібно везти спочатку не в ТЦК, а до поліції.

«Тобто жоден закон не передбачає, що людей можна просто хапати на вулиці, саджати до бусика і кудись везти. І якщо з вами таке трапилося, найголовніше – це повідомити про це когось із своїх близьких. Розповісти, де знаходитися і що відбувається. У близьких повинні бути напоготові телефони адвокатів, які можуть допомогти. Також телефон «гарячої лінії» Міністерства оборони», – радить Станіслав Ліфлянчик.

За його словами, зараз розробляються посвідчення працівника ТЦК. З нього можна буде дізнатися, що за людина перед вами, її посада та повноваження. Документ повинен бути завіреним у встановленому Кабміном порядку. Зараз, скоріш за все, таких посвідчень ще немає. І замість нього пред’являють військовий квиток. Але вони є майже у кожного чоловіка, і не дають права на перевірку документів. Згідно Закону про мобілізацію, людині, яка не пред’явила вам посвідчення, ви маєте право відмовити пред’явити власні військові облікові документи.

Станіслав Ліфлянчик зазначає, що працівники ТЦК мають право заповнювати повістку як то кажуть «на колінці». Але для цього вони повинні мати доручення відповідного ТЦК, які їх вповноважують на складання таких документів. В цьому дорученні повинні бути перелічені ті особи, які знаходиться перед вами та повинні пред’явити свої посвідчення.

«В реальності ж відбувається так, що представники ТЦК виписують повістки буз всяких доручень. І потім ніколи не доведеш тієї обставини, що вона була «на колінці». Тому що тобі доводити це немає кому. Поліція стоїть поруч. Ти їй кажеш, що йде підробка документів, що співробітник ТЦК не має права виписувати ту повістку, вносити дані вже у підписаний документ, то так робити не можна. Але поліція тільки посміхається. Так і відбувається в Україні на справі», – резюмує адвокат.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.