Що треба знати про бронювання від мобілізації: кому доступне та як оформити

Хто може отримати бронювання від мобілізації в Україні, та які правила

Бронювання від мобілізації
Скільки працівників підприємство може забронювати

За останніми даними, в Україні від мобілізації заброньовано близько 700 тисяч осіб. Підприємства можуть бронювати не більш ніж 50% від кількості співробітників. Експерти нагадали, які правила діють, згідно законодавству. 

Як передає видання "Слово і Діло", за чинними правилами можна бронювати від мобілізації військовозобов'язаних, які працюють на підприємствах, установах та організаціях, які:

  • виконують мобілізаційні завдання (замовлення);
  • здійснюють виробництво товарів, виконання робіт та надання послуг, необхідних для забезпечення потреб ЗСУ, інших військових формувань;
  • критично важливі для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення у особливий період.

Забронювати підприємство може лише 50% від кількості військовозобов'язаних, які працюють на підприємстві на момент подання списку. Кількість може бути вища, але лише у випадку, якщо є обґрунтована потреба.

Немає обмежень на кількість заброньованих працівників для підприємств, установ та організацій паливно-енергетичного комплексу; критично важливих для оборонно-промислового комплексу підприємств; підприємств, що надають електронні комунікаційні послуги та послуги доступу до електронних комунікаційних мереж та їхньої інфраструктури.

У випадку, якщо підприємство виконує мобілізаційне завдання, заявка на бронювання співробітників подається до органу державної влади, який це завдання поставив. Водночас ті підприємства та організації, які виробляють товари або надають послуги для військових формувань (крім ЗСУ) надсилають списки до центральних органів виконавчої влади, які керують цими формуваннями, і до СБУ, чи до Міністерства стратегічних галузей промисловості та Мінцифри.

Якщо товари або послуги підприємства потрібні для потреб ЗСУ, то список потрібно подавати Міністерству оборони. При цьому критично важливі для економіки підприємства щодо бронювання співробітників мають звертатися до ЦОВВ, який формує чи реалізує політику у відповідній сфері.

Також центральні органи виконавчої влади після перевірки списків подаватимуть їх на узгодження саме до міністерства. Проте саме бронювання й надалі здійснюється за рішенням Міністерства економіки. Список потрібно подавати в паперовій або електронній формі разом з відповідним обґрунтуванням та довідкою про кількість військовозобов'язаних. У частині про обґрунтування потрібно вказати дані про:

  • виробництво товарів, виконання робіт та послуг для забезпечення потреб ЗСУ та інших військових формувань, дату та номер укладеного державного контракту (договору);
  • відповідність облікових даних військовозобов'язаних, зазначених у списку, їх військово-обліковим документам.
Фото: Слово і Діло
Фото: Слово і Діло

Скільки українців за кордоном оновили дані через "Резерв+"

За даними Міністерства оборони, з 18 травня понад 14 тисяч військовозобов'язаних українців за кордоном оновили свої дані через застосунок "Резерв+". Лідерами стали Польща, Німеччина, Канада, Чехія, США, Велика Британія, Іспанія, Литва, Нідерланди та Словаччина. Також у Міноборони розповіли, скільки загалом українців оновили свої дані згідно з новими нормами мобілізації в Україні з 18 травня:

  • понад 1,1мільйона військовозобов'язаних оновили дані через Резерв+;
  • майже 55 тисяч – через ЦНАП;
  • близько 38 тисяч – через ТЦК.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube