Пенсіонерам розповіли, що буде з пенсіями, якщо не пройти відео ідентифікацію і кому це треба зробити негайно – новини фінансів – Інформатор-Україна
Частина українських пенсіонерів має пройти ідентифікацію через мобільний відео зв'язок у пенсійному фонді. Про те, кому це необхідно зробити і що буде, якщо не пройти ідентифікацію пояснили 13 лютого у виданні «На пенсії», посилаючись на інформацію Пенсійного фонду України.
Пенсіонери, які наразі проживають на тимчасово окупованих територіях, але водночас мають довідку переселенця, оформлену до 24 лютого 2022 року, мають пройти ідентифікацію за допомогою відео, щоб на їхній рахунок в “Ощадбанку” продовжували надходити пенсійні нарахування. Про це попередили у відділенні пенсійного фонду в Луганській області.
“У разі непроходження ідентифікації – пенсія буде накопичуватися на розрахунковому рахунку пенсіонера, до моменту проходження ідентифікації. Після проходження – сума пенсії буде перераховуватися на рахунок пенсіонера з місяця, в якому припинилося фінансування виплати”, – уточнили в ПФУ.
Як стверджують у Пенсійному фонді, така процедура необхідна для уникнення зловживань і можливого використання пенсійних коштів іншими людьми, які мають доступ до банківської картки. Це рішення відображено в
Постанові Кабміну № 637, в якій передбачається проведення фізичної ідентифікації ВПО, які отримують пенсійні виплати через АТ “Ощадбанк”.
Погодити проведення ідентифікації можна в режимі відеоконференцзв’язку через вебпортал ПФУ. Під час заповнення форми заяви потрібно правильно обрати один із способів проведення ідентифікації, а саме:
Щоб продовжувати отримувати пенсію таким особам необхідно змінити спосіб виплат, подавши відповідну заяву через веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду.
Норма фізичної ідентифікації для всіх отримувачів пенсій та соціальних виплат діє в Україні на постійній основі ще з 2004 року. Вона є загальноприйнятою міжнародною практикою, необхідною для того, щоб перевірити, чи дійсно людина, яка отримує кошти від держави, є живою, і чи отримує виплату саме та особа, якій їх призначили. Абсолютна більшість українських пенсіонерів і отримувачів соціальних виплат не зважали на дію цієї норми, оскільки проходили фізичну ідентифікацію в спосіб, який не привертав уваги, наприклад, звертаючись до банку за отриманням нової пластикової картки. Або ж ідентифікацію на практиці здійснював листоноша, вручаючи пенсію.
У нашому інтерв'ю з Олексієм Гончаренком ми з'ясували, які правки очікувати у запропонованому законопроєкті про мобілізацію. Ми не оминали тему боротьби з «ухилянтами» і дізналися, чому агресивний підхід не завжди є найкращим в цій сфері. Детальні відповіді від народного депутата вже скоро!
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.