Що робити, якщо погано горить чи тухне газ з конфорки: поради фахівців з Нафтогазу

Читать на русском

В компанії Нафтогаз розповіли про те, що робити, якщо газ у конфорці чи пальнику духовки погано горить або взагалі тухне при вмиканні

Читать на русском
Газ, Нафтогаз
Нафтогаз дав поради споживачям щодо експлуатації газових плит

В компанії Нафтогаз розповіли про те, що робити, якщо газ у конфорці чи пальнику духовки погано горить або взагалі тухне при вмиканні

Деякі споживачі стикаються з тим, що при користуванні газовими плитами, газ у конфорці горить погано. В Нафтогазі кажуть, що причиною цьому є засмічення отворів, через які виходить газ для горіння. Фахівці підприємства дали поради, що з цим робити. Про це 1 квітня пише OBOZ.UA.

Які можуть бути проблеми з подачею газу

В Нафтогазі пояснили, що проблеми з подачею газу в конфорку можуть виникати у плит, що вже декілька років перебувають в експлуатації, а також у нових пристроїв.

Причин цьому буває декілька:

  • Збій у системі подачі блакитного палива. Якщо не вмикається одна з конфорок, треба перевірити, чи відкритий кран/клапан подачі газу до неї. Також варто перевірити тиск в системі газопостачання. Це може зробити фахівець вашого ОГРМ. У випадку виявлення проблем, зверніться до вашого оператора газорозподільних мереж (ОГРМ) і викличте спеціаліста. Він допоможе усунути несправності та налагодить роботу газової плити.
  • Порушення у роботі електрозапалювання. Сучасні газові плити оснащені механізмом електричного (п’єзо) запалювання. Він зручний та безпечний, тож у вас не буде потреби у запальничках і сірниках. Якщо інструмент виходить з ладу, це також може стати причиною того, що газова конфорка не вмикається. Замінити запальничку (п’єзо) ви можете самостійно, придбавши запчастину в спеціалізованому магазині. Або зверніться до майстра, який виконає роботу за вас.
  • Забруднення конфорок варильної поверхні. Ця проблема є найпоширенішою і виникає у процесі експлуатації плити. Залишки їжі, жир, пил та нагар потрапляють в отвори форсунки та засмічують їх. Через це порушується циркуляція газу і конфорка може не запалюватися. Щоб налагодити роботу пристрою, прочистіть його одним із доступних методів.

Способи прочищення газової конфорки

Фахівці зауважують, що конфорки мити складніше, і з часом через щільний шар нальоту сопла погано або зовсім не пропускають газ.

"Щоб очистити їх від бруду, зніміть конфорки та замочіть в очисному розчині. Рецепт суміші наступний:1 літр окропу; 90 грамів лимонної кислоти; 20 грамів нашатирного спирту.  Покладіть конфорки у контейнер чи іншу ємність, висипте зверху лимонну кислоту, залийте водою та перемішайте до повного її розчинення. Далі додайте нашатирний спирт та закрийте ємність кришкою. Залиште конфорки у розчині на 10-12 годин, щоб бруд добре розчинився. Потім ретельно вимийте деталі щіткою та промийте чистою водою. Просушіть і встановіть на місце.", - радять в Нафтогазі.

Там зауважують, що під час проведення робіт треба обов'язково користуватися гумовими рукавичками та респіратором, щоб захистити шкіру та дихальні шляхи від впливу їдких речовин.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.