Що робити, якщо допустили помилку при оплаті за газ: алгоритм дій

Читать на русском

Газопостачальна компанія Нафтогаз України надала роз’яснення на випадок, якщо споживачем була допущена помилка при оплаті

Читать на русском
Комунальні послуги, газ
Помилки при оплаті за комунальні послуги можна виправити

Газопостачальна компанія Нафтогаз України надала роз’яснення на випадок, якщо споживачем була допущена помилка при оплаті

Серед поширених помилок, які допускають клієнти при розрахунку за спожите блакитне паливо може бути не вписаний особовий рахунок, не зазначені особисті дані при оплаті. Також гроші можуть бути надіслані на чужий рахунок. Як виправити помилку пояснили 5 березня в Нафтогазі.

Перш за все, рекомендують в Нафтогазі, у таких ситуаціях варто  дотримуватись інструкції, яку надала газопостачальна компанія.

В усіх випадках алгоритм є наступним:

  • найперше потрібно сформувати заяву та вказати проблему (написати можна навіть у довільній формі),
  • якщо потрібно здійснити повернення грошей, то варто про це вказати,
  • до заяви додають копію документа, що посвідчує особу та індивідуальний податковий номер,
  • дуже важливо — потрібно надати чітке фото квитанції з банку (чек з термінала не підходить), з якого можна було б встановити помилкову оплату,
  • документи потрібно надіслати або електронною поштою, або звичайною (e-mail: client@gas.ua, поштова адреса Нафтогаз України — м. Кропивницький, вулиця Соборна, 1А).

Нафтогаз просить людей не хвилюватись, що надані персональні дані кудись потраплять. У відповідь одному з клієнтів пресслужба уточнила, що вони керуються відповідним Законом України про захист персональних даних. Про це, до речі, йдеться у політиці конфіденційності.

Окремо варто зазначити про повернення коштів на банківську картку. Якщо потрібно виконати саме цю дію, то варто до пакета додати реквізити фінансової установи. Також заяву про перенесення коштів.

Як відновити електрику після призупинення послуги за борги

 Щоб відновити електропостачання після призупинення його за борги, клієнтам-боржникам необхідно:

  1. Сплатити заборгованість за спожиту електроенергію у повному обсязі.
    Перевірити суму боргу можна в мобільному застосунку або в Особистому кабінеті YASNO.
  2. Завантажити бланк заяви на відновлення електропостачання, заповнити та додати фото/скан квитанції про оплату заборгованості та надати їх зручним способом за допомогою онлайн-сервісів YASNO або завітавши до енергоофісів компанії. Важливо пам’ятати, що кошти на рахунок постачальника зараховуються протягом 3-х банківських днів, але якщо оплата здійснена через Особистий кабінет, і надходження коштів вже в ньому відображено, то відповідне фото квитанції додавати не потрібно. Для швидкої комунікації через онлайн-сервіси у зверненні обов'язково необхідно вказати контактний номер телефону та електронну адресу (імейл) та зазначити тему звернення як «Відключення».
  3. У відповідь на звернення, клієнт отримає рахунок для оплати за послуги відновлення електропостачання. Після отримання рахунка, його необхідно сплатити і надіслати квитанцію про оплату на ту ж саму електронну адресу, з якої він надійшов, або надати до енергоофісу. Зверніть увагу: рахунок має інші реквізити для оплати, їх потрібно ввести, це не ті реквізити, що використовуються для оплати спожитої електроенергії.

Лише після сплати у повному обсязі боргу і рахунку за відновлення послуг з підключення постачальник передасть заявку на підключення оператору системи розподілу, до мереж котрого підключений ваш будинок, та котрий безпосередньо протягом 3 робочих днів здійснить підключення помешкання до електропостачання.

Макрон висловив припущення, що західні країни можуть відправити війська для захисту України, але додав, що наразі таких рішень не прийнято. Чи можливо такий розвиток подій, чи це лише стратегічна тактика? Український політолог Андрій Золотарьов поділиться своїми думками з цього приводу. Приєднуйтесь до перегляду, щоб дізнатися більше.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.