У ЦНАП пояснили, якщо відмовили в оновлені військово-облікових даних, які проблеми можуть виникнути - Новини фінансів
В Україні з 18 травня набув чинності новий закон про мобілізацію, згідно з яким громадяни протягом 60 днів повинні оновити свої військово-облікові дані. Це можна зробити, зокрема, через Центри надання адміністративних послуг. Проте в деяких випадках там можуть відмовити. Директорка департаменту ЦНАП КМДА Наталія Шамрай пояснила, з чим це пов'язано.
Експертка пояснила, що система дійсно може надіслати відмову при оновленні даних військовозобов'язаних у ЦНАП. За словами експертки, так може статися, проте Центри надання адміністративних послуг не перебирають на себе функції суб'єкта надання послуги. Це означає, що фактично ЦНАПи не можуть впливати на процес.
"Тому якщо система видала відмову у видачі витягу, то зазвичай там написано, що треба робити й куди звертатися або для коректного внесення даних в систему, або ще для якихось дій", - зазначила експертка.
Якщо сталася така ситуація і військовозобов'язаний отримав відмову, то потрібно звертатися до ТЦК, зазначила фахівчиня. За її словами, це єдиний орган, який приймає рішення в цій галузі. Вона підкреслила, що законодавством визначено, що всі головні повноваження в цьому питанні залишилися саме за ТЦК.
"Треба звертатись туди, бо це єдиний орган, який приймає рішення з цієї теми. І законодавство України побудовано таким чином, що при оновленні даних в ЦНАПах або в електронному кабінеті дозволено лише певні речі. Щось дозволено, а щось не дозволено. Тому законодавством визначено, що всі головні повноваження в цьому питанні залишилися саме за ТЦК", - зазначила Наталія Шамрай.
Українці можуть звертатися до Центрів надання адміністративних послуг для оновлення військово-облікових даних. Військовий адвокат Валерій Макеєв звернувся до Центру надання адміністративних послуг, щоб фахівці пояснили, який саме документ буде підтвердженням здійснення громадянином оновлення військово-облікових даних. Експерти пояснили, що для оновлення даних потрібно надати в Центрі надання адміністративних послуг паспорт, код, та контактний номер телефону. За словами адвоката, часто можуть також попросити вказати фактичну адресу проживання та електронну пошту.
Згодом громадянин отримує Витяг з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів. Цей документ повинен мати підпис та печатку реєстратора ЦНАП.
"Погодьтесь – що "печатка державної установи", щодо виконання Вами обов’язку щодо оновлення військово-облікових даних – вагомий аргумент", - зазначив експерт.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.