Що відбуватиметься з криптовалютою у 2024 році - найгучніші прогнози

Більшість прогнозів, загалом, позитивні

Криптовалюта
Вісім найгучніших прогнозів подальшого розвитку ринку криптоактивів

Минулий рік став сприятливим для криптовалют. Капіталізація ринку зросла з 795 мільярда до поточних 1,55 трильйона доларів (+95%), багато ключових гравців вистояли під натиском регуляторів, розпочався рух у напрямку запуску спотових ETF на біткоїн та ефіріум. Понад половини країн світу легалізували криптовалюти.

Про це йдеться у публікації Мінфіну. Більшість прогнозів, загалом, позитивні: халвінг, спотові ETF, подальші апгрейди мереж, розвиток Web3 та ще безліч факторів, які мають забезпечити цифровим активам успіх. Проте, це повинно насторожувати, бо на ринку, зазвичай, "більшість помиляється". Учасникам варто не втрачати пильності, особливо в моменти масової ейфорії.

Біткоїн впаде до нуля

Стрімке падіння ціни першої криптовалюти є лише питанням часу. Таку думку висловив президент Euro Pacific Capital Пітер Шіфф. Він визнав, що недооцінив "потенціал бульбашки біткоїн". На його думку, більшість інвесторів не вірять в першу криптовалюту, а лише розраховують на те, що хтось придбає її за вищою ціною. Своє рішення не інвестувати в біткоїн 12 років тому президент Euro Pacific Capital вважає вірним, попри високу прибутковість активу. Бізнесмен вважає, що історії про те, як люди втрачають гроші на криптовалюті, затьмарять історії про людей, які розбагатіли на ній.

"Пік, який ми спостерігали у 2021 році, близько 70 тисяч доларів — це все. Зараз він просто формує масивну вершину, і, зрештою, біткоїн вибухне", - додав Шіфф.

Діяльність далеко не всіх компаній має практичне застосування, є корисною та генерує прибуток. Тоді бульбашка луснула, і значна кількість тих фірм назавжди залишилася в історії, а інвестори зазнали колосальних збитків. Подібне може чекати й блокчейн, але у далекому майбутньому.

Більшість криптовалют зникнуть

Згідно з даними Coinmarketcap, нині функціонує понад 2 мільйони криптовалют. Зрозуміло, що значна частина цих цифрових активів є абсолютно непотрібною, певний відсоток морально застарів, а про меми й казати не варто. Тож очищення галузі є природним процесом, але це навряд чи стосується фундаментальних проєктів, на кшталт Bitcoin, Ethereum, Cardano, Solana, TRON.

Звісно, час від часу з'являтимуться пророцтва про зникнення біткоїна та інших криптовалют. Проте, це більше схоже на бажання, ніж на реальність. Блокчейн поступово завойовує своє місце під сонцем, знаходить застосування в різних сферах та показує високу ефективність. Тож зникнення цілої галузі зараз є малоймовірним.

Біткоїн може зрости до 524 тисяч доларів 

Популярний у криптоспільноті аналітик PlanB, який створив S2F-модель прогнозування вартості біткоїна, дав прогноз курсу першої криптовалюти на момент проведення халвінгу у 2024 році — близько 55 тисяч доларів. На ймовірність руху монети до зазначеного рівня вказує його модель. Після халвінгу він очікує на вартість BTC у діапазоні від 65 тисяч до 524 тисяч доларів.

Біткоїн за ціною 80 тисяч доларів вже цього року

З моменту проведення першого халвінга протягом прогнозованого періоду біткоїн зростав на 2 430% (максимум), 859% приросту було на момент закриття дев’ятого місяця. Після другого халвінга перша криптовалюта на піку мала 103% приросту, а закрила 9-ти місячний період із прибутком у 61%. Третій халвінг привів до зростання біткоїна на 387% (максимум), а закрив він третій квартал після нього зі зростанням на 284%.

З огляду на поточну капіталізацію, показники зростання після першого халвінга сьогодні видаються малореалістичними. Отже, показники після другого та третього халвінгів — це ті цифри, на які можна розраховувати. Проте, є ще одна невідома — вартість біткоїну під час халвінгу. Припустимо, що вона складе 40 тисяч доларів, що цілком можливо. Прогнозовані 80 тисяч доларів за біткоїн від Bitwise є цілком реальними у 2024 році.

Ефіріум переможе

Аналітики JPMorgan заявили, що у 2024 році ефіріум, ймовірно, перевершить біткоїн та інші криптовалюти завдяки майбутнім оновленням масштабування блокчейну. Рішення передбачає створення ефективнішої форми шардингу (горизонтальне розподілення даних) без поділу мережі на дрібні фрагменти. Оновлення впровадить формат транзакцій з BLOB — тимчасовими пакетами даних, прикріплених до блоків. Вони містять більше інформації, ніж блоки, але не зберігаються постійно, і несумісні з EVM (Ethereum Virtual Machine — розподілений комп'ютер, який відповідає за виконання смартконтрактів).

Оновлення є особливо корисним для мереж другого рівня, на кшталт Arbitrum та Optimism, оскільки забезпечує додатковий простір для зберігання даних, підвищуючи продуктивність протоколів та скорочуючи комісії. Аналітики наголосили, що очікувані у 2024 році бичачі фактори для першої криптовалюти, включно із халвінгом та можливим схваленням спотового ETF на базі активу, вже закладені до її ціни.

DeFi може втратити перспективу

Найбільшим розчаруванням DeFi-сектору залишається його нездатність увійти до традиційної фінансової системи. Крім того, токенізація реальних активів розвивається досить повільно й досі залишається на експериментальній стадії. Фактори, що перешкоджають розвитку DeFI:

  • фрагментація,
  • відсутність співпраці та консолідації між платформами,
  • затримки у впровадженні цифрових валют центральних банків,
  • відсутність нормативних правил для галузі.

У четвертому кварталі 2023 року дослідники зафіксували "пожвавлення" венчурного фінансування на крипторинку. Якби подібна динаміка продовжилась і в першому кварталі 2024 року, це стало б значною подією, яка ознаменує кінець криптозими.

Біткоїн за ціною 125 тисяч доларів до кінця року

Оскільки майнери традиційно накопичували біткоїн перед кожним халвінгом, ціни зростали на +200%, що передбачає досягнення першою криптовалютою позначки у 125 тисяч доларів. Виходячи з моделі інфляції, очікується, що макросередовище залишатиметься стійким, та створюватиме попутний вітер для віртуальних активів. Чергове зниження інфляції спонукатиме федеральний резерв знижувати відсоткові ставки. У поєднанні з геополітичними перехресними течіями доза грошової підтримки повинна підштовхнути біткоїн до нових історичних максимумів у 2024 році.

1 мільйон доларів після спотового ETF

Ціна першої криптовалюти злетить до рівня 1 мільйона доларів за монету після схвалення SEC першого в США спотового біткоїн-ETF — так вважає CEO JAN3 Самсон Моу. Він припускає, що це відбудеться протягом декількох днів або тижнів після схвалення. До такого значного зростання призведе надходження коштів від інституційних інвесторів у 2024 році.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube