Як зміняться правила щодо виплат для ВПО в червні 2024 року, та який розмір допомоги
В Україні Вимушено переселені особи можуть отримувати державну допомогу в розмірі 3 тисячі дитину або особу з інвалідністю, а також 2 тисячі гривень на дорослу особу. Йдеться про щомісячні виплати для осіб зі статусом ВПО. Деяким категоріям ВПО з 1 червня допомогу продовжили автоматично.
Як передає видання Факти, йдеться про осіб, які не мають можливості працювати, доглядають дітей, важкохворих чи осіб з інвалідністю, мають низькі доходи або не мають їх зовсім. Таким чином, на отримання виплат протягом ще пів року мають:
У випадку, якщо середньомісячний сукупний дохід на одного отримувача в сім’ї становить менш ніж 9 444 гривень, то можливі виплати для таких категорій:
Особи, які старші за 55 років, теж мають право на автоматичне продовження виплат. При цьому зазначається, що виплати для ВПО можуть припинити протягом двох місяців після перепризначення допомоги, якщо особи, які не працюють, не доглядають за дітьми чи людьми з інвалідністю, не сприятимуть своїй зайнятості.
Для того, щоб не втратити допомогу, громадянин повинен стати на облік до центру зайнятості, зареєструватися як фізична особа-підприємець, отримати допомогу на здобуття економічної самостійності, мікрогрант на створення чи розвиток власного бізнесу, ваучер на навчання тощо.
У випадку, якщо потрібно поновити статус ВПО, треба звертатися до Центру надання адміністративних послуг, або до управління соціального захисту населення в громадах, які прийняли ВПО.
Раніше стало відомо, що розмір житлової субсидії за квітень, який буде виплачений у травні, змінився. У Пенсійному фонді пояснили це тим, що житлову субсидію на оплату централізованого, автономного та індивідуального опалення (постачання теплової енергії, постачання та розподілу природного газу / електричної енергії для опалення) за квітень розраховано із застосуванням соціальних нормативів за 15 днів (з 1 по 15 квітня включно).
"Для більшості отримувачів субсидія на неопалювальний сезон у травні буде призначена автоматично (якщо не змінилися дані про майновий стан та/або склад домогосподарств). Тобто якщо ви вже є отримувачем житлової субсидії, додатково звертатися нікуди не потрібно і жодних додаткових звернень робити також не потрібно", - зазначили в ПФУ.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.