Щоб уникнути блекауту: в Міненерго закликають бізнес імпортувати електроенергію

Читать на русском

Використання промисловістю імпорту електроенергії дозволить уникнути відключень та посилить стійкість енергосистеми, вважають в Міненерго

Читать на русском
Електроенергія, імпорт
Бізнес закликають використовувати імпортну електроенергію

Використання промисловістю імпорту електроенергії дозволить уникнути відключень та посилить стійкість енергосистеми, вважають в Міненерго

Уряд забезпечив можливість для підприємств покривати потреби в електроенергії, використовуючи імпорт. Це, зокрема, дозволить бізнесу уникнути потенційних обмежень у споживанні. Про це 22 квітня заявив міністр енергетики Герман Галущенко.

Герман Галущенко зазначив, що в умовах регулярних російських атак на енергосектор міністерство працює над нарощуванням можливостей імпорту електроенергії з європейських країн понад встановлені наразі 1,7 ГВт.

«Але є години, коли ми не вибираємо цей імпорт. Тому зараз проводимо роботу з підприємствами і бізнесом, щоб вони максимально контрактували імпорт електроенергії, тим самим гарантовано забезпечивши себе електроенергією і посиливши стійкість енергосистеми», - сказав він.

Міністр наголосив, що відповідний досвід застосовувався у 2022 - 2023 роках.

«Закликаємо бізнес використовувати можливості імпорту, щоб ми збільшували обсяг електроенергії всередині країни», - пояснив міністр.

В Міненерго нагадали, що постанова Кабінету Міністрів України від 27 жовтня 2023 р. № 1127, ініційована Міністерством енергетики, гарантує промисловим споживачам стабільне постачання електроенергії за умови, що вони імпортують її частину.

  • Обсяг імпорту, потрібний для уникнення відключень, має складати 50% від фактичного споживання в кожному розрахунковому періоді у жовтні - квітні та 30% – у травні - вересні.
  • До підприємств, які імпортуватимуть електроенергію, не будуть застосовуватись обмеження енергопостачання у разі їх запровадження. Можливі лише застосування спеціальних графіків аварійних відключень, введених системним оператором у разі екстреної ситуації для запобігання аварії в об’єднаній енергетичній системі.

Що буде з електроенергією в найближчі місяці 

В Україні для повного відновлення електростанцій потрібен доволі тривалий час. Через удари в країні може виникнути дефіцит електроенергії влітку. Про це розповіла директорка з комунікацій НЕК "Укренерго" Марія Цатурян.

"Протягом літа, час від часу, в українській енергосистемі може виникати дефіцит електроенергії, спричиненний російськими масованими ударими по електростанціях. Це пов'язано з тим, що повне відновлення наших електростанцій займе досить тривалий час", – пояснила директорка з комунікацій НЕК "Укренерго" Марія Цатурян.

Крім того, уточнила вона, весна і літо – це період ремонтів на електростанціях, коли вони готуються до наступного опалювального періоду. Вже розпочалась ремонтна кампанія на атомних електростанціях, і далі все більше і більше потужностей буде вимушено вийти в тимчасовий ремонт протягом весни і літа.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.