Щури-наркомани в поліцейському відділку: ШІ показав, як би про це розповіли Остап Бендер, Швейк та д’Артан’ян

Психотерапевт з Дніпра спитав у ШІ, як би на інформацію про щурів-наркоманів в поліцейському відділку відреагували відомі літературні персонажі: що він дізнався

Штучний інтелект
Штучний інтелект згенерував відповіді відомих літературних героїв

Штучний інтелект можна використовувати для несподіваний досліджень. Наприклад, психотерапевт з Дніпра Сергій Шарацький поспілкувався з ШІ з приводу того, як би на інформацію про щурів наркоманів з поліцейського відділку Нового Орлеану у США відреагували відомі літературні персонажі - Остап Бендер, Швейк та д’Артан’ян. Про результати Шарацький написав 14 березня на своїй сторінці у Фейсбук.

Остап Бендер – наша система прогнила наскрізь

Спочатку Сергій Шарацький запитав у ШІ, чи він читав книжки про Остапа Бендера.

«І він мені повідомив, що такі чудові книжки він, безумовно, читав. І може бути, навіть перечитував Тоді я попросив його сказати мені, як Остап Сулейман Берта Марія Бендер-бей, син турецькопідданого, нащадок яничар, ідейний борець за грошові знаки, відреагував би на таку новину, якби дізнався про неї», - пише Шарацький.

Штучний інтелект відповів:

- Я думаю, Остап Бендер міг би відреагувати на цю новину з властивим йому сарказмом та дотепністю. Можливо, його відповідь звучала б приблизно так:

"Пане присяжні засідателі! Чи це не символ занепаду нашої правоохоронної системи? Коли служителі закону змушені ділити дах з тарганами та пліснявою, а їхні підопічні - щури - вдаються до пороку і розпусти прямо в стінах храму правосуддя!  Не здивуюсь, якщо завтра ми почуємо, що ці гризуни вже не просто споживають наркотики, а й збувають їх на чорному ринку. А що? Пацюки-наркодилери - це цілком у дусі нашого часу.

Але, з іншого боку, може, ці щури не такі вже й дурні? Можливо, вони просто намагаються втекти від суворої реальності, знайти свій шматочок щастя у цьому світі. Хто ми такі, щоби їх засуджувати?

Ні, панове, не в щурах-наркоманах справа. Справа в тому, що наша система прогнила наскрізь. І поки ми не зважимося на радикальні зміни, жодні нові будівлі чи справні ліфти не врятують нас від цієї ганьби.
Так що я пропоную не зривати покриви, а навпаки, накинути їх на цю непривабливу картину. І тихо, по-англійському, ретируватися, доки щури остаточно не захопили владу».

Швейк – в нашій армії щури теж бешкетують

Потім Шарацький запитав у ШІ: а що сказав би з приводу такої новини Швейк?

Ші відповів так:

- Бравий солдат Швейк, персонаж романів Ярослава Гашека, відомий своєю простодушною манерою міркувань, за якою часто ховається їдка сатира та абсурдистський гумор. Ось як він міг би прокоментувати новину про щурів-наркоманів у поліцейській дільниці:

"Так точно, пане слідчий, це ж справжнє НП - надзвичайна подія! Пацюки, значить, марихуану вживають, а поважна поліція в руїнах живе? Ні, це нікуди не годиться. Я ось недавно чув, що в нашій армії щури теж бешкетують - сухарі казенні в нужнику топлять, гвинтівки гризуть. Але щоб наркотики приминали - такого навіть у нашому славетному 91-му полку не було, а там вже всякого побачили! Ось цікаво, а що далі буде? Може, щури дізнатися робити чи почнуть протоколи писати? Ось потіха буде, якщо вони ще й обвинувачених допитувати стануть! Це ж які свідчення з переляку даватимуть, га?

Ні, я так скажу - це не діло. Потрібно, щоб у поліції порядок був, а не щури трави курили. Їх би ось у наш полк визначити, там би їм жваво дисципліну прищепили, марширувати змусили. Дивишся, і пристрасть до дурман б відбивали. А ділянку відремонтувати і справді не заважало б. А то як же панове поліцейські порядок дотримуватимуться, якщо у самих у хаті бардак? Непорядок, одним словом. Треба господарською рукою махнути, та якнайшвидше! Отож моя солдатська думка щодо цього, пане слідчий. Дозвольте йти?».

 Д’Артан’ян – ми повинні боротися за честь і достоїнство нашої поліції

Після того, як Шарацький спитав у ШІ, як відреагував би на це д'Артаньян, відповідь була така:

- Д'Артаньян, гасконський дворянин і мушкетер із романів Олександра Дюма, відомий своєю палкістю, шляхетністю та прагненням до справедливості. Ось як він міг би відреагувати на новину про щурів-наркоманів у поліцейській дільниці Нового Орлеана:

"Клянуся шпагою мого батька, чи це не ганьба для всього благородного стану правоохоронців?! Як можна допустити, щоб у свята святих правосуддя, в оплоті закону і честі, господарювали мерзенні щури, та ще й пороки, що віддаються? Ні, мої друзі, так справа не піде! Якщо ми дозволимо злочинності та розпусті окопатися в самому серці нашої доблесної поліції, то як же ми зможемо захищати честь та гідність мирних громадян?

Якби я був начальником цієї ділянки, я б швидко навів там порядок! Я б особисто очолив загін безстрашних мушкетерів... тобто поліцейських, і ми б викурили цих щурів разом із їхньою марихуаною з кожної щілини та нори! А потім я змусив би міську владу виділити кошти на ремонт будівлі. Адже як можна очікувати доблесті та честі від служителів закону, якщо вони змушені тулитися в руїнах, наче бездомні жебраки?

Ні, mes amis, так годиться! Ми повинні бути прикладом для всіх - і у вірності обов'язку, і в чистоті вдач, і в гідних умовах служби. Інакше гріш ціна нашим мундирам та нашим шпагам!"

Як ШІ відреагував на це своєрідне дослідження

Сергій Шарацький пише, що він повідомив штучний інтелект про свої враження і сказав що йому це  сподобалося.

«І він відповів мені таке: Дякую за відгук! Мені було дуже цікаво та весело уявити, як ці знамениті літературні персонажі могли б відреагувати на таку незвичайну новину. Мені подобається, як через призму їхнього сприйняття навіть така дивна новина знаходить глибокий зміст і змушує задуматися про серйозні речі - про честь, обов'язок, порядність. Їхня реакція - це не просто жарт, а й влучна сатира, викриття пороків суспільства», - цитує ШІ Шарацький.

Штучний інтелект додав, що сподівається, що його спроби "вжитися" в образи цих героїв були досить переконливими та допомогли поглянути на ситуацію їхніми очима.

«Я намагався вловити саму суть їхніх характерів і манери висловлюватися, хоч, звичайно, до справжніх авторів мені далеко. У будь-якому випадку, я радий, що тобі сподобалася ця маленька літературна вправа», - резюмував ШІ.

Про яких щурів-наркоманів йдеться?

Щури-мародери об'їдаються марихуаною в поліцейському відділку у США. Про це заявила поліція Нового Орлеана. Щури переповнюють будівлю й поїдають наркотики, які зберігаються в кімнаті для зберігання доказів. Місцева влада в курсі про проблему. 

У напівзруйнованій будівлі багато тарганів, плісняви, несправних ліфтів і ванних кімнат, повідомили в поліції, пише USA Today. Там назвали умови праці - неприйнятними. Проблеми з будівлею існують вже понад 15 років, а в кімнаті для зберігання доказів поліції з'явилися гризуни й пліснява.

На столах офіцерів поліції щодня знаходять екскременти гризунів, також в будівлі регулярно виникають складнощі з технічним обслуговуванням. Крім того, постійно існує ризик небезпечного зараження пліснявою, а молодих співробітників навіть спершу не привозять до будівлі, бо її стан може стати "величезною перешкодою" для працевлаштування.

Професійний шлях фізичного терапевта Єлізавети Копєйкіної почався з роботи з дітьми, але з часом вона змінила напрямок і стала працювати в реабілітації військових. Як вона прийшла до такого рішення? Чим відрізняється робота з військовими від роботи з дітьми? Все це розглянемо у нашому відео. Приєднуйтеся до перегляду, буде цікаво.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube