Ситуація зі світлом в Україні станом на 3 липня: погані новини від Міненерго

Читать на русском

Відключень не передбачено для підприємств критичної інфраструктури, а також підприємств, які імпортують 80 % електроенергії для своїх потреб відповідно до урядової постанови

Читать на русском
Міненерго
Ситуація в енергосистемі України станом на 3 липня 2024 року

Відключень не передбачено для підприємств критичної інфраструктури, а також підприємств, які імпортують 80 % електроенергії для своїх потреб відповідно до урядової постанови

Через масовані російські обстріли 3 липня в енергосистемі України є дефіцит потужностей. Тож графіки погодинних відключень споживачів застосовуються цілодобово. 2 липня для часткового покриття дефіциту електроенергії Україна додатково залучала аварійну допомогу з енергосистем Польщі та Словаччини. Про це повідомляє Міненерго.

"Звертаємо увагу, що основна причина обмежень – атаки ворога на енергетичну інфраструктуру та негативні наслідки цих атак. Споживаймо електроенергію відповідально у ті години, коли вона є. Це допоможе енергетикам краще підготувати енергосистему до зими та зменшить тривалість відключень", - йдеться в повідомленні. 

Відключень не передбачено для підприємств критичної інфраструктури, а також підприємств, які імпортують 80 % електроенергії для своїх потреб відповідно до урядової постанови.

Через негоду на 08:00 ранку залишається знеструмленим 191 населений пункт. З них 161 населений пункт – у Хмельницькій області, 20 – в Івано-Франківській, 6 – у Чернівецькій, 4 населені пункти – у Житомирській області.

2 липня через обстріли були нові знеструмлення у Дніпропетровській, Харківській, Донецькій, Сумській, Чернігівській, Херсонській областях. На Донеччині та Харківщині через ворожі обстріли відключалися повітряні лінії обленерго. У Чернігівській області внаслідок обстрілу було одномоментно знеструмлено 947 абонентів у 15 населених пунктах.

На Волині короткочасно відключалась повітряна лінія обленерго. У результаті знеструмлювалися підстанції та приєднані до них побутові споживачі. Всіх заживлено. Ввечері відключалась міждержавна лінія електропередачі, що з’єднує енергосистему України з Молдовою. Її включено в роботу.

На 3 липня прогнозується імпорт електроенергії – 34 263 МВт-год. Експорту не передбачається.

 Відключення, графіки, ліміти: хто з енергокомпаній за що відповідає?

Вже декілька тижнів українці живуть у режимі регулярних відключень світла. В Yasno нагадали, як відбувається процес обмеження електропостачання, хто його контролює та які функції виконує кожна з енергокомпаній. НЕК «Укренерго» керує магістральними мережами, якими передається електроенергія високої напруги від електростанцій до мереж операторів системи розподілу. Саме «Укренерго» контролює стан енергосистеми, щоб у країні завжди зберігався баланс між генерацією та споживанням. У разі дефіциту електроенергії НЕК встановлює для кожної області ліміти та доводить їх до місцевих операторів системи розподілу. Оператори системи розподілу (ОСР) утримують мережі, за якими електроенергія потрібної напруги надходить до споживачів. Маючи інформацію від «Укренерго» щодо лімітів, ОСР розподіляють серед споживачів весь виділений на регіон обсяг електроенергії. Також ОСР складають графіки відключень та виконують їх. Якщо потрібно додати адресу у графік стабілізаційних відключень, варто звертатися до ОСР. Крім того, вони займаються встановленням лічильників, проводять ремонти електромереж, здійснюють контрольне зняття показань, а також розраховують обсяг споживання кожного клієнта.

Електропостачальники закуповують електроенергію на ринку та постачають її населенню і бізнесу. Вони здійснюють нарахування, формують рахунки та приймають оплати за електроенергію. Постачальники не беруть безпосередню участь у процесі відключень, проте можуть інформувати про це своїх клієнтів. Наприклад, Yasno пояснює споживачам, що відбувається в енергетиці, а також у своїх онлайн-сервісах реалізував можливість зручного перегляду графіків відключень.

«Ми розуміємо, наскільки важливо споживачам мати оперативну та актуальну інформацію про стан енергосистеми. Саме тому на своєму сайті та у соціальних мережах розповідаємо все про електропостачання: від того, як виробляється електроенергія до того, яким чином кожен з нас може допомогти енергетиці. Переконані, що така обізнаність допоможе українцям легше пережити періоди вимушених відключень», - вувзує генеральний директор Yasno Сергій Коваленко.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.