У соцмережах з'явилася інформація про скасування плати за доставку газу, яка викликала громадський резонанс, але виявилася фейком
Скасування плати за доставку блакитного палива є нічим іншим як фейком. Його активно поширюють у Мережі. Газовики цю інформацію спростовують і закликають перевіряти інформацію. Про це 18 квітня пише Тoday.
Повідомляється, що ролик озвучено за допомогою штучного інтелекту. Його намагалися стилізувати під мовлення відомого українського телеканалу. У відео зазначено, що плату за доставку газу нібито скасували для вразливих категорій громадян. Це особи з інвалідністю, пенсіонери, багатодітні люди, сім'ї військовослужбовців та навіть безробітні. Зазначено, що такі вимоги подано новим законом.
У відео українців закликають оформити відмову від доставки газу. А для цього їм необхідно залишити відповідну заявку на посилання в Телеграм-каналі. Він начебто "спеціально створений" для побутових споживачів.
"Увага: це фейк. По-перше, це помітно з граматичних, фактичних помилок і підробленого акаунту. По-друге, озвученого закону немає. По-третє, так шахраї збирають ваші особисті дані. Тому, повіривши в такі фейки, ви не тільки не отримаєте бажане скасування плати за доставку, але й ризикуєте стати жертвою злому соцмереж або викрадення даних банківських карток", - пояснили фахівці.
Газовики закликали перевіряти інформацію та бути обережними, щоб не стати жертвами шахраїв.
Плата за доставку за допомогою газорозподільних мереж була завжди. Проте раніше вона входила до вартості газу. З 2020 року її виділили на окрему плату за доставку цього ресурсу.
"Чому ж тоді не знизилася ціна самого газу, якщо від нього відділили доставку, запитайте ви в коментарях. Мовляв, повинні відібрати суму цієї самої доставки. Її й відібрали. Але після цього змінилися тарифи як на газ, так і його доставку. що в рамках тієї ж реформи в Україні запрацював ринок газу, де постачальника можна обирати та змінювати, а ціни на газ мають визначати баланс попиту та пропозиції, а не уряд", – повідомили експерти.
Тарифи на доставку газу встановлює не Кабмін і навіть не облгази, а Національна комісія, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.
Раніше Інформатор писав, що Нафтогаз змінив систему рахунків. Споживачам не слід очікувати паперовий рахунок, а скористатись одним з онлайн сервісів для його отримання. Така можливість є на сайті газової компанії в особистому кабінеті й у чатботах. Можна ще скористатись електронною поштою.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.