В Укргідроенерго пояснили, який загальний борг українців за світло, та хто з громадян заборгував більше
Українці за підсумками 2023 року збільшили борг за електроенергію. Якщо в 2022 році борг становив приблизно 4 мільярди гривень, то минулого року сума зросла до 8 мільярдів гривень. Тобто, заборгованість громадян зросла практично вдвічі.
Про це розповів виконавчий директор Укргідроенерго Ігор Сирота. За його словами, станом на кінець 2023 року загальний борг українців становив близько 8 мільярдів гривень. При цьому він додав, що збільшилася оплата за ПСО (покладання особливих обов'язків на постачальників енергоресурсів). Тобто, постачальники повинні покривати різницю у тарифах для населення, яке не може сплатити встановлений наразі тариф. За січень та лютий, розповів Ігор Сирота, було сплачено близько 4 мільярдів гривень Укргідроенерго, покриваючи ПСО.
Ігор Сирота також зауважив, що більше боржників не серед звичайного населення, а саме серед юридичних осіб. Саме через це було прийнято рішення відключати боржників від послуг. За словами посадовця, несплата та спожиту електроенергію призведе до того, що в Укренерго просто не буде можливості покривати ПСО, а також проводити ремонтні роботи.
"На жаль, більші нерозрахунки є у юридичних осіб, а не у населення. Населення як раз сплачує 95-93%, а саме юридичні особи не сплачують, тому було прийнято минулого року рішення щодо відключення боржників, окрім тих, хто на фронті", - підкреслив виконавчий директор Укргідроенерго.
Раніше повідомлялося, що перед настанням зими в Києві у 140 тисяч сімей була зафіксована заборгованість за електроенергію протягом трьох місяців. Більшість з родин мають невелике щомісячне споживання електроенергії. Експерти підкреслювали, що приблизно 40% жителів Києва відстають з оплатою рахунків за електроенергію.
У групі ризику (боржники, яким можуть відключити електроенергію) опинилися 19 тисяч жителів столиці. Серед них багато тих, хто використовує близько 250—500 кВт·год на місяць і не платять за це. При цьому є також близько 7 тисяч родин, які використовують понад 500 квт·год, і теж не сплачують рахунки своєчасно. У результаті заборгованість розподіляється нерівномірно: станом на початок 2024 року 28 тисяч абонентів (2,2% від столичних боржників) створили 43% загальної заборгованості.
Політолог Володимир Фесенко розкриє процедуру прийняття нового закону про мобілізацію. Він поділиться умовами, за яких закон буде ухвалений і розкриє можливі обставини, що можуть викликати опозицію серед народних депутатів. Не пропустіть цю важливу інформацію – долучайтеся до перегляду!
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.