Пивоварський запевняє, що не винен та не порушував закону
Колишній міністр інфраструктури України, а нині керівник WOG Андрій Пивоварський набув статусу обвинуваченого у справі про зловживання владою. Мова йде про одержання неправомірної вигоди для ТОВ "ТІС-контейнерний термінал" і ТОВ "ТІС-руда", що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом інтересам ДП "АМПУ". Він намагатиметься довести, що не винен. Відповідна заява опублікована на його Facebook-сторінці.
Сторона обвинувачення інкримінує Пивоварському та його першому заступнику Володимиру Шульмейстеру зловживання владою з метою одержання неправомірної вигоди для ТОВ "ТІС - контейнерний термінал" і ТОВ "ТІС-руда". Вказані дії спричинили тяжкі наслідки охоронюваним законом інтересам ДП "АМПУ".
"Сьогодні, 24 липня, я отримав статус обвинуваченого. Починається новий етап у моїй справі, яку далі розглядатимуть у суді, і я муситиму довести, що я не винен. Сторона обвинувачення каже, що Володимир і я ініціювали та забезпечили погодження наказу .... у структурних підрозділах міністерства, профільних міністерствах, відомствах і в Кабінеті міністрів України. Тобто, як це - забезпечили погодження наказу? На що тут обвинувачення натякає?", - цікавиться Пивоварський.
Він наголосив, що водночас сторона обвинувачення стверджує, що "підстав для застосування заходів кримінально-правового характеру щодо будь-якої юридичної особи під час досудового розслідування не встановлено". Ексміністр також зазначив, що ДП "АМПУ", бувши постраждалою стороною за версією обвинувачення, не подало цивільного позову проти нього і Шульмейстера.
"Мало того, в матеріалах справи немає інформації, що державна компанія визнає себе постраждалою стороною. Але є постанова детектива, який визнав ДП "АМПУ" постраждалою стороною. Тобто детектив відкрив справу, визначив постраждалу сторону, визначив винних", - наголосив Пивоварський.
22 лютого 2023 року НАБУ і САП повідомили колишньому міністру інфраструктури та його колишньому першому заступнику про підозру у зловживаннях, через які держава зазнала збитків на понад 30 мільйонів доларів. Ім'я фігуранта не наводилося, але йшлося про події 2015 року, коли міністром інфраструктури був Андрій Пивоварський. Джерела видання "РБК-Україна" в правоохоронних органах підтвердили цю інформацію. Дії колишніх посадовців кваліфіковані за ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) Кримінального кодексу України. Місцеперебування експершого заступника не встановлене, тому йому повідомили у підозру заочно.
За даними слідства, у липні 2015 року тогочасний міністр спільно зі своїм заступником, який тоді був також головою Тарифної ради Мінінфраструктури, забезпечили прийняття наказу, за яким корабельний збір із суден в морському порту "Південний" разом із держпідприємством "Адміністрація морських портів України" почали стягувати й приватні компанії (у пропорції 50:50). При цьому за законом стягнення такого збору є виключною прерогативою ДП як користувача акваторії порту, що належить державі.
На думку слідства, наказ ухвалили без належного економічного обґрунтування та всупереч зауваженням департаменту економіки та фінансів Мінінфраструктури та ДП "АМПУ". Повідомляється, що розслідування зловживань в Мінінфраструктури детективи розпочали восени 2019 року. За результатами експертизи, лише впродовж 2017-2021 роки через незаконний наказ держава недоотримала понад 30 мільйонів доларів, які наразі й інкримінують підозрюваним.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.