США оновить дизайн долара: коли це станеться

На американську валюту чекають зміни, долар оновить дизайн

Долар
Долар змінить дизайн

Сполучені Штати Америки планують змінити дизайн банкнот долара в прагненні зменшити ризики підробок. Оновлення буде відбуватися поетапно з 2026 року. Про це пише Finance.ua.

Наразі банкноти долара США повинні відповідати різноманітним, специфічним вимогам. Про це йдеться на порталі Бюро гравіювання та друку США.

«Це включає автентифікацію та запобігання підробці через численні рівні відкритих і прихованих засобів захисту. Долар також повинен бути сумісний з пристроями для обробки банкнот, які використовуються торговцями, комерційними банками та центробанками», - пояснили фахівці.

Однак центробанк США періодично оновлює дизайн банкнот долара, щоб посилити їхню безпеку. Основною метою цих змін є підвищення стійкості купюр до нових і все більш витончених методів підробки. До того ж ретельна інтеграція ексклюзивних функцій безпеки є критично важливою основою для досягнення таких цілей:

  • зберігання готівки у безпеці;
  • захист та забезпечення стабільності економіки США, яка є першою у світі.

У зв’язку з цим Федеральний резерв має графік оновлення дизайну банкнот долара:

  • 10 доларів — 2026 рік;
  • 50 доларів — 2028 рік;
  • 20 доларів — 2030 рік;
  • 5 доларів — 2032 рік;
  • 100 доларів — 2034 рік.

Купюри долара будуть оновлюватися в цій послідовності, щоб зменшити ризики та посилити боротьбу з підробками.

В НБУ обіцяють стабільність на валютному ринку

Національний банк зацікавлений в тому, щоб курс долара повертав собі стабілізуючу функцію для економіки. Коливання будуть відбуватися в обидва боки. Про це заявив голова НБУ Андрій Пишний.

«Ми не толеруємо девальвацію. Ми толеруємо гнучкість — помірні коливання курсу, під впливом попиту і пропозиції, у який бік вони не відбувалися б, якщо вони не загрожують ціновій стабільності», — сказав він.

Пишний зауважив, що НБУ також зацікавлений і в тому, щоб рух курсу відбувався в обидва боки, адже це повертає відчуття валютного ризику, покращує адаптивність економіки, дозволяє уникати накопичення дисбалансів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube