У держбюджеті не вистачає 500 мільярдів гривень, у ВР це пояснили збільшенням кількості бригад ЗСУ

Для фінансування необхідних видатків у держбюджеті на 2024 рік не вистачає близько 400-500 мільярдів гривень, звідки взявся такий розрив

Бюджет, Верховна Рада
В бюджеті діра у 500 мільярдів

В бюджете України – діра на 400-500 мільярдів гривень. Таку суму назвала голова Комітету з питань бюджету, народна депутатка від "Слуги народу" Роксолана Підласа за підсумками зустрічі з послом Німеччини Мартіном Єгерахом. Про це 15 липня пише пресслужба Верховної Ради.

Роксолана Підласа повідомила, що головна тема розмови з послом - виконання Державного бюджету 2024 та зміни до бюджету для покриття "діри" в 400-500 млрд грн в цьому році.

«Тут чекаємо на ініціативу Уряду", – заявила Підласа.

У держбюджеті не вистачає  500 мільярдів гривень: чому так сталося і що буде далі 1

Водночас вона зауважила, що відкритим залишається питання фінансування держбюджету України на 2025 рік і можливість залучення $50 млрд від російських активів, яку обговорюють країни "Великої сімки".

"Звернула увагу на те, що Україна повинна мати чіткий дозвіл купувати зброю за ці гроші, частину цих грошей має складати пряма бюджетна допомога (на випадок якщо США припинять бюджетну допомогу в наступному бюджеті)", – додала Підласа.

Звідки взявся такий розрив в бюджеті України, пояснив нардеп Бужанський

Пояснити непорозуміння з коштами бюджету взявся народний депутат Максим Бужанський. Свій допис в соцмережах він опублікував після того, як українці висловили думку про некомпетентність усього складу Комітету з питаню бюджету ВР на чолі з Роксоланою Підласою. Тобто, що були допущені помилки ще під час формування бюджету на 2024 рік. Втім, Бужанський це спростовує і пояснює, звідки взялася діра у 400-500 мільярдів. Отже, за його словами:

  1. Буджет був порахований точно і виконується відповідно планом і навіть з деяким перевищенням.
  2. Всі податки і збори до жодної копійки йдуть на ЗСУ і деякою частиною на Пенсійний фонд.
  3. Всі інші, невійськові видатки бюджету, зарплати держслужбовців, поїздки спортсменів на Олімпіаду та інше фінансується за гроші партнерів.
  4. Гроші партнерів ми не маємо права витрачати на війну.
  5. Дефіцит в 500 мільярдів виник тому, що у зв’язку з семимісячною паузою з підтримкою від США, ми закупали озброєння за рахунок свого військового бюджету.

«Плюс збільшення кількості бригад ЗСУ. В сумі ці видатки і склали ці 500 мільярдів, яких не вистачає», - пояснив Бужанський.

Гетманцев вважає, що для наповнення бюджету треба підвищити ПДВ та військовий збір

Очільник фінансового комітету ВР Данило Гетманцев заявив, що швидко отримати кошти у необхідних для країни обсягах можна лише через зміни до основних податків, якими є ПДВ та військовий збір. На думку очільника фінансового комітету, більше варіантів немає. Крім того, парламентар скептично дивиться на можливість втілення в життя програми кешбеку для вироблених в Україні товарів, ініційованої Володимиром Зеленським. 

“Ми вже затвердили, рекомендувавши до другого читання, законопроєкт про підвищення до європейського рівня податків на паливо. Потенціал поступового підвищення акцизів у 2024-ому – 2,7 млрд гривень на місяць. На розгляді в комітеті також законопроєкт про підвищення податків на тютюн. Але це – не останні зміни. Очікуємо від Кабінету Міністрів пропозицій про те, як розв’язувати проблему тотального недофінансування. Остаточних варіантів наразі немає”, - сказав Данило Гетманцев. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube