На розгляд у другому читанні законопроєкту №11256-2 щодо підвищення акцизів на пальне відвели певну кількість годин
Верховна рада на найближчому пленарному тижні розглядатиме у другому читанні законопроєкт №11256-2 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо імплементації положень актів права Європейського Союзу щодо акцизного податку». Проєктом закладається поетапне підвищення акцизів на різні види пального до 01.01.2028 року. На кінцевому етапі акциз на бензин становитиме 359 євро за 1000 л, на дизельне пальне – 330 євро за 1000 л, на скраплений газ – 70 євро за 1000 л. Про це повідомила народна депутатка Ніна Южаніна.
За її словами, парламентарям розіслали порядок денний на найближчий пленарний тиждень. На розгляд у другому читанні законопроєкту №11256-2 щодо підвищення акцизів на пальне відведено 8 годин.
"Розіслали порядок денний на найближчий пленарний тиждень ВР. Тепер із таймінгом. Так от, 479 хвилин, або майже 8 годин, у ньому відведено на підвищення акцизів на пальне (розгляд у другому читанні законопроєкту №11256-2). Як рахували, здогадатися не складно: документ містить 486 поправок, 7 з них враховано (звісно, всі — авторства голови податкового комітету), на розгляд усіх інших пропозицій — по хвилині. По хвилині, щоб кожен автор пропозиції мав змогу довести, чому підвищення акцизів на пальне — не зараз (а таких пропозицій переважна більшість), чому воно шкодить і бізнесу, і громадянам. Проте в умовах навіть не стільки подорожчання, скільки тривалої відсутності електроенергії, коли і кав’ярні, і маленькі «магазинчики біля дому» змушені користуватися генераторами, підвищення акцизів на пальне — подвійний удар по кожному", - розповіла Южаніна.
Українські аграрії стурбовані підвищенням акцизу на пальне та 10 липня звернулися до комітету з питань аграрної та земельної політики. Вони зазначають, що наслідком підвищення розміру акцизних ставок на пальне до 2028 року призведе до додаткових витрат для товаровиробників у розмірі понад 13 мільярда гривень щороку. Оскільки в структурі собівартості сільськогосподарської продукції пальне займає до 10%, собівартість виробництва і реалізація вже цьогорічної продукції тільки шляхом «паливного» фактору може зрости на декілька відсотків. За розрахунками експертів, внаслідок такого зростання паливного акцизу протягом 2025 року аграрії сплатять додаткових 5,5 мільярда гривень, а починаючи з 2028 року – додаткових 14 мільярдів гривень. Якщо до 2028 року акциз буде збільшено до 330 євро за тисячу літрів, то український бізнес сплачуватиме в 5 разів більше, ніж європейські підприємства. Підвищення паливного акцизу також матиме негативний вплив на виробництво аграрної продукції та забезпечення продовольчої безпеки країни і значно послабить конкурентоспроможність українських агровиробників. А особливо це вплине на збільшення вартості продукції для українських споживачів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.