Гетманцев вважає за необхідне підвищити в Україні ПДВ та військовий збір

Народний депутат від Слуги народу вважає ідею президента Зеленського про національний кешбек нереалістичною

Очільник фінансового комітету ВР Данило Гетманцев
Очільник фінансового комітету ВР Данило Гетманцев

Очільник фінансового комітету ВР Данило Гетманцев заявив, що швидко отримати кошти у необхідних для країни обсягах можна лише через зміни до основних податків, якими є ПДВ та військовий збір. На думку очільника фінансового комітету, більше варіантів немає. Крім того, парламентар скептично дивиться на можливість втілення в життя програми кешбеку для вироблених в Україні товарів, ініційованої Володимиром Зеленським. Про це народний депутат розповів в інтерв’ю Укрінформу, опублікованому 12 липня. 

“Ми вже затвердили, рекомендувавши до другого читання, законопроєкт про підвищення до європейського рівня податків на паливо. Потенціал поступового підвищення акцизів у 2024-ому – 2,7 млрд гривень на місяць. На розгляді в комітеті також законопроєкт про підвищення податків на тютюн. Але це – не останні зміни. Очікуємо від Кабінету Міністрів пропозицій про те, як розв’язувати проблему тотального недофінансування. Остаточних варіантів наразі немає”, - сказав Данило Гетманцев. 

Відповідати на питання, чи очікувати збільшення військового збору до 5%, а ПДВ – до 23%, Гетманцев відмовився. З іншого боку, він не спростував ці чутки. 

“Ми не маємо права обговорювати це, доки не побачимо офіційних пропозицій від уряду. Ви чули прем'єр-міністра: питання підвищення податків на рівні КМ зараз не обговорюється. Більше того, обговорюють проєкти, які пов’язані з додатковими невійськовими видатками на кшталт підготовленої Міністерством економіки програми “кешбеку” за товари, вироблені в Україні”, - сказав очільник податкового комітету. 

Данило Гетманцев висловив сумніви з втілення ініціативи президента Зеленського про введення в дію національного кешбеку для вироблених в Україні товарів. На його думку, без підвищення податків це неможливо. 

“Можу лише одне сказати: швидко отримати кошти у необхідних для країни обсягах можна лише через зміни до основних податків, якими є ПДВ та військовий збір. Більше варіантів немає”.

Що відомо про програму "Український кешбек"

Раніше ми писали, що Зеленський наприкінці січня 2024 року започаткував економічну платформу "Зроблено в Україні" для постійної комунікації та координації взаємодії державних органів із бізнесом. Після цього держава зареєструвала власний бренд "Зроблено в Україні". У Мінекономіки розраховували, що програму "Український кешбек" запустять до кінця літа. Варто додати, що нещодавно дев'ять аналітичних центрів України закликали владу відмовитися від "кешбеку на українське". На їхню думку, реалізація запропонованого механізму підтримки вітчизняних виробників є фінансово обтяжливою для державного бюджету та доволі складною в адмініструванні. Крім цього, порушуються конституційні права громадян України в частині отримання доступу до їх приватного життя, а саме їх покупок. Відповідне звернення опублікували на сайті "Економічна експертна платформа".

Ініціатива глави держави Володимира Зеленського з підтримки вітчизняних виробників запрацює на початку вересня, наразі триває робота над нормативним документом. Відповідну заяву 21 червня зробила міністерка економіки України Юлія Свириденко у Верховній раді. Вона нагадала, що вже запрацював кешбек для сільгосптехніки. І попередні роки, коли ця програма працювала, вдвічі збільшилося техніки українського виробництва.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube