У Києві інспектор з паркування безпідставно виписав 680 гривень штрафу - чи стягнув суд компенсацію

Чоловік оскаржив постанову інспектора з паркування, якою на нього накладено штраф у розмірі 680 гривень

Суд
Чоловік вимагає компенсацію у розмірі 10 тисяч гривень, бо інспектор з паркування неправомірно вирішив притягнути його до відповідальності

Інспектор з паркування виписав чоловіку штраф у розмірі 680 гривень. Він оскаржив постанову, справу про притягнення його до адміністративної відповідальності закрили за відсутністю складу правопорушення. Громадянин вимагає компенсацію у розмірі 10 тисяч гривень. Про це йдеться у рішенні Оболонського районного суду Києва, опублікованому 19 серпня 2024 року.

20.06.2023 року о 13:37 головний інспектор з паркування управління (інспекції) з паркування Департаменту транспортної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) виніс постанову про накладення адміністративного стягнення по справі про порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксованих у режимі фотографування (відеозапису), якою застосовано адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 680 гривень. У червні 2023 року чоловік звернувся до суду з позовом з вимогою визнати протиправними дії інспектора з паркування управління (інспекції) з паркування Департаменту транспортної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та скасувати постанову про накладення адміністративного стягнення по справі за порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксованих у режимі фотографування (відеозапису) від 20.06.2023 року. Рішенням суду у справі № 756/8048/23 від 20.12.2023 року позов задоволено, визнано протиправними дії головного інспектора з паркування управління (інспекції) з паркування Департаменту транспортної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та скасовано постанову про накладення адміністративного стягнення по справі про порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксоване у режимі фотографування (відеозапису) від 20.06.2023 року. Провадження у справі про притягнення його до адміністративної відповідальності за ч. 3 ст. 122 КУпАП закрито за відсутністю події та складу адміністративного правопорушення.

Чоловік зазначає, що протиправні дії головного інспектора з паркування управління (інспекції) з паркування Департаменту транспортної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) призвели до того, що на нього було безпідставно виписано штраф. Надалі він був вимушений звернутися до адвоката за правничою допомогою та подати позов до суду. Це все призвело лише до моральних страждань та витрачання часу. У зв'язку з отриманням страждань, хвилювань, він звертався за допомогою до лікарів. Розмір моральної шкоди оцінює в 10 тисяч гривень. 

Яким було рішення суду? 

Суд частково задовольнив позов чоловіка. З державного бюджету України на його користь стягнуть 3 тисячі гривень відшкодування моральної шкоди, завданої незаконним притягненням до адміністративної відповідальності, а також судовий збір у сумі 363 гривень.

"Отже, підставою для відшкодування шкоди у цій справі є встановлення рішенням Оболонського районного суду Києва від 20.12.2023 року порушення законного порядку та підстав притягнення чоловіка до адміністративної відповідальності, внаслідок чого йому були завдані душевні страждання, у цьому випадку застосовуються визначені статтею 1174 ЦК України загальні підстави цивільно-правової відповідальності за шкоду, завдану посадовою або службовою особою органу державної влади. Водночас доводи відповідачів (Департамент транспортної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), Державна казначейська служба України) про те, що позивач не довів належними та допустимими доказами, що неправомірними діями чи бездіяльністю відповідачів позивачу завдана моральна шкода, наявність причинного зв'язку між шкодою і протиправними діями відповідачів у заподіянні моральної шкоди, є безпідставними з підстав зазначених вище. Суд дійшов висновку, що розмір компенсації за завдану позивачу моральну шкоду має складати 3 тисячі гривень, що буде справедливою сатисфакцією потерпілому за прийняття неправомірного рішення про притягнення його до адміністративної відповідальності", - наголосив суд. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube