У Кривому Розі подружжя посварилось через електрику в їх кафе: чи примусив суд ДТЕК виплатити 200 тис. грн компенсації

Чоловік звертався до ДТЕК із заявою про приєднання до договору споживача з розподілу електроенергії для того, щоб договір переуклали на нього

ДТЕК
Чоловік вимагає від ДТЕК 200 тисяч гривень за відключення його кафе від енергопостачання

Жінка подала заявку до ДТЕК щодо відключення від енергопостачання закладу її чоловіка. Він вказує на відсутність боргів за світло та перешкоджанню ведення підприємницької діяльності. Тож суд має стягнути з них солідарно компенсацію у розмірі 200 тисяч гривень. Про це йдеться у рішенні Криворізького районного суду Дніпропетровської області від 23 червня 2023 року.

Подружжя ще у 2019 році придбали нежитлове приміщення для ведення сімейного бізнесу на два окремих входи (туристична агенція та продовольчий заклад). Його зареєстрували на дружину. При цьому він посилається на положення статей 60, 61, 63 Сімейного кодексу України та зазначає, що майно, набуте за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності. Вони також уклали договір з ТОВ "Дніпровські енергетичні послуги" про постачання електричної енергії.

17.10.2022 року чоловік звернувся до ДТЕК із заявою про приєднання до договору споживача з розподілу електроенергії для того, щоб договір переуклали на нього. Однак на його звернення жодної відповіді не надійшло. За ініціативи дружини 26.10.2022 АТ "ДТЕК Дніпровські електромережі" відключило приміщення, де знаходився бізнес, від постачання електроенергії. 

Чоловік вказує на відсутність боргів та особисту сплату вартості спожитої електроенергії за власні зароблені кошти від підприємницької діяльності продовольчого закладу. Його вимоги до суду: 

  • визнати протиправними дії дружини та "ДТЕК Дніпровські електромережі" щодо від'єднання від постачання електроенергії закладу позивача "Чай&Coffee",
  • стягнути з них солідарно на його користь моральну шкоду в розмірі 200 тисяч гривень,
  • стягнути з них солідарно на його користь матеріальну шкоду (упущену вигоду) в сумі кількість днів за кожний день простою закладу "Чай&Coffee" з 26.10.2022 року помножених на 323 гривні.

Жінка вказує, що нежитлове приміщення має окремі входи. З червня-липня 2021 року у неї з чоловіком припинилися відносини, тож спільно працювати не могли.

"Ще на початку 2022 року жінка звернулася до чоловіка з пропозицією щодо поділу нежитлового приміщення, оформити його нотаріально, при цьому вона була згодна на будь-який варіант поділу, однак він не погодився. Вони конфліктували щодо оплати комунальних послуг через те, що з березня 2020 року вона не користувалася приміщенням, а чоловік у повному обсязі не сплачував комунальні платежі. Починаючи з квітня 2019 року по листопад 2022 року заборгованість складала 9 427 гривень", - вказується у матеріалах справи. 

Вона не заперечує, що розірвала договір з ДТЕК на постачання електроенергії, попередньо повідомивши чоловіка про свої наміри. Вважає, що не перешкоджала його підприємницькій діяльності. 

Що вирішив суд? 

Позов чоловіка вирішили частково задовольнити. З дружини на його користь в рахунок відшкодування моральної шкоди стягнуть 2 тисячі гривень.

"Суд приходить до висновку, що дії жінки з розпорядження спільною сумісною власністю подружжя, а саме від'єднання від постачання електроенергії закладу "Чай&Coffee" без згоди чоловіка були вчинені всупереч вимогам ст. 369 ЦК України, у зв'язку з чим є протиправними", - наголосили в у суді.

Вже довгий час ми чуємо про потребу у 500 тисяч мобілізованих. Проте, що насправді думає про цю цифру ветеран війни, Юрій Гудименко, та щодо необхідних для цього 500 мільярдів гривень? Долучайтеся до нашого відео, щоб отримати обґрунтовані відповіді та зрозуміти суть цього питання.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube