У Мінфіні розповіли, скільки коштів витратили на шкільні автобуси за 2023 рік та куди їх відправили

Читать на русском

Цьогоріч у державному бюджеті закладено 1 мільярд гривень на відновлення парку шкільних автобусів для підвезення учнів до закладів освіти

Читать на русском
Мінфін
У 2023 році на придбання шкільних автобусів використано 97,5 % субвенції (971, 6 мільйона гривень) - Мінфін

Цьогоріч у державному бюджеті закладено 1 мільярд гривень на відновлення парку шкільних автобусів для підвезення учнів до закладів освіти

У Міністерстві фінансів України вказують, що на придбання шкільних автобусів станом на 29 грудня 2023 року витратили 971,6 мільйона гривень. Про це свідчать дані звіту з виконання місцевих бюджетів. У переліку областей для яких закупили транспорт - Вінницька, Львівська, Черкаська, Волинська, Закарпатська, Дніпропетровська та інші. Про це 21 лютого повідомили у Мінфіні.

У повному обсязі використали кошти субвенції у Вінницькій області – 51 мільйонів гривень, у Волинській області – 40,4 мільйона гривень, у Закарпатській області – 66,1 мільйона гривень, у Львівській області – 80,6 мільйона гривень, у Черкаській області – 37,9 мільйона гривень, у Чернівецькій області – 41,1 мільйона гривень, у Чернігівській області – 28,1 мільйона гривень. В інших областях відсоток використання становить понад 98 %.

За інформацією МОН, у 2023 році шляхом коштів субвенції планували придбати 546 шкільних автобусів. Станом на кінець 2023 року місцеві ради придбали 434 автобуси, з яких 27 обладнано для перевезення маломобільних груп населення.

До закладів загальної середньої освіти передали 401 шкільний автобус, з яких 22 обладнали для перевезення маломобільних груп населення, зокрема для опорних шкіл передали 164 автобуси, з яких 11 обладнали для перевезення маломобільних груп населення. На умовах співфінансування з місцевих бюджетів на придбання шкільних автобусів спрямовано 640,8 мільйона гривень або 64,1% затвердженого обсягу субвенції, зокрема: Волинській області – 41 мільйона гривень (100 %), Полтавській області – 49 мільйона гривень (100 %), Миколаївській області – 25,6 мільйона гривень (100 %), Житомирській області – 46 мільйона гривень (97 %).

Найменший обсяг співфінансування затверджено у таких місцевих бюджетах: Дніпропетровської області – 12,8 мільйона гривень (20%), Івано-Франківської області – 7,2 мільйона гривень (12,8 %), Харківської області – 4,8 мільйона гривень (15,4 %), Чернівецької області – 6,8 мільйона гривень (16,7 %).

"У цьому році у державному бюджеті закладено 1 мільярд гривень на відновлення парку шкільних автобусів для підвезення учнів до закладів освіти. Обсяг коштів передбачено на рівні минулого року. Уряд у виготовленні автобусів перевагу надає українському виробнику та продовжує забезпечувати школярів та вчителів безпечним і доступним транспортом. Водночас Мінфін спільно з Міністерством освіти і науки роблять усе можливе для забезпечення якісного освітнього процесу та доступу до нього, особливо в умовах воєнного стану", ‒ прокоментував заступник Міністра фінансів Укрїни Роман Єрмоличев.

У 2023 році на придбання шкільних автобусів витратили 971,6 мільйона гривень
У 2023 році на придбання шкільних автобусів у кількості 434 одиниць витратили 971,6 мільйона гривень

 Закупівлі продуктів у межах реформи шкільного харчування

За рішенням Уряду з 14 березня всі публічні закупівлі продуктів мають відбуватися через е-каталог. Заклади освіти та інші держзамовники, що здійснюють публічні закупівлі за бюджетні кошти, відтепер повинні закуповувати такі продукти: м’ясо, овочі та фрукти, молоко та молочні продукти, макарони, борошно та крупи, заморожену рибу, цукор буряковий та яйця. Це стосується закупівель на суму від 100 тисяч гривень. Е-каталог розміщений на платформі "Prozorro Market", яка працює за принципом маркетплейсу — на безоплатній основі для замовників. Закупівлі товарів відбуваються через запит пропозиції від постачальників. У середньому ця процедура займає дев'ять днів, а конкуренція майже вдвічі вища, ніж на відкритих торгах.

Сьогодні наш гість - Михайло Орєшніков, колишній громадянин росії, розповість нам про те, як ефективно спілкуватися з росіянами, враховуючи їхнє специфічне сприйняття. Мова йде про так звану «мову вибухів», яка має свої особливості в контексті російського суспільства. Також Михайло розкриє деталі асамблеї відродження, де різні національності об'єднуються для захисту своїх прав у межах росії. Приєднуйтеся до перегляду - обіцяє бути цікаво!

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.