У переселенки хотіли забрати понад 20 тисяч компенсації на проживання: справа дійшла до Верховного Суду

Читать на русском

Жінка та її чоловік, який працював у ДСНС, отримували гроші як компенсацію на проживання та за піднайом житла, й це соцслужба розцінила як порушення правил та намагалися повернути гроші.

Читать на русском
виплати, переселенці, допомога
Переселенка звернулась до Верховного Суду

Жінка та її чоловік, який працював у ДСНС, отримували гроші як компенсацію на проживання та за піднайом житла, й це соцслужба розцінила як порушення правил та намагалися повернути гроші.

Переселенка 22 квітня 2021 року звернулась із заявою до соцслужби у Чернігові, щоб отримувати щомісяця компенсацію на проживання. В заяві вона вказала, що її чоловік не оформив допомогу за піднайом житла. Однак згодом з’ясувалося, що на кожного з них виділялись така допомога, тому місцева влада намагалися забрати 20 тис. 400 грн нібито надмірно сплачених коштів. Остаточну крапку у суперечці поставив Верховний Суд 7 лютого 2024 року. 

Під час розгляду справи з’ясувалося, що чоловік переселенки працював у Державній службі з надзвичайних ситуацій на Чернігівщині. На запит соцслужби «надзвичайники» повідомили, що він отримував компенсацію за піднайом житла з травня 2021 року. Кожного місяця чоловіку на картку приходило по 3 тис. грн. 

Коли у департаменті соціальної політики Чернігівської міської ради про це дізналися, там вирішили, що жінка не мала право одночасно з чоловіком отримувати допомогу на одне й те саме.

З 1 грудня 2021 року переселенка перестала отримувати компенсацію. На додаток до цього, її попросили повернути частину коштів. Вона відмовилася це робити, пояснюючи, що правила не забороняють отримання однієї й тієї ж пільги. Тому справа потрапила до суду.

Що було у суді

Суддя Деснянського районного суду Чернігова Таїсія Логвіна вирішила, що жінка могла обрати один з видів допомоги. Але не отримувати гроші одразу з двох джерел.

«Суд дійшов висновку, що адресна допомога як внутрішньо переміщеній особі для покриття витрат на проживання передбачена Порядком № 505 (це допомога для дружини – ред.) та грошова компенсація, яка передбачена Порядком № 1053 (це допомога для чоловіка – ред.), не змінює одного й того ж цільового призначення таких виплат з державного бюджету, у зв`язку з чим, (жінка) може обрати один вид зазначених компенсаційних виплат, який є для неї більш сприятливим», - вирішила суддя Логвіна.

Тому у червні 2023 росу суд вирішив стягнути гроші з жінки. Це рішення не змінилося після скарги переселенки до Чернігівського апеляційного суду

Проте жінка не здавалася та вирішила звернутися до Верховного Суду. Там подивилися на порядок призначення допомоги, звірили це з Конституцією та вирішили, що жінка та чоловік отримують різну допомогу з різних підстав. Вона – як переселенка, а чоловік – як військовослужбовець.

«У вказаних справах зроблено висновок, що військовослужбовець, який є також внутрішньо переміщеною особою, не має права отримувати одночасно грошову компенсацію за піднайом житла та адресну допомогу, - йдеться у висновках Верховного Суду. - Грошову компенсацію за піднайом житла та адресну допомогу отримують дві різні особи, чоловік і дружина, відповідно, з кількох різних підстав».

Рішення забрати у жінки кошти визнали помилковими та скасували. Натомість 7 лютого 2024 року Верховний Суд постановив ухвалити нове рішення, яким відмовив соцслужбі у поверненні грошей.

Українські переселенці здивували світ кількістю підроблених документів

За словами завідувачки відділу технічних досліджень документів, лабораторії криміналістичних видів досліджень КНДІСЕ Вікторії Куліковської, кількість підроблених документів в українських переселенців викликає шок у європейців. 

«Правоохоронці «накрили» цех і поступили ось такі заготовки дипломів. У них є гарна голограма. І так підробляються не тільки дипломи, а й свідоцтва власності на авто, свідоцтва актів на землю, водійські посвідчення. Вони мають в собі захисні голографічні елементи. Справ в тому, що якість таких підробок зростає. Вони дуже захищені певними реквізитами», - зауважила Куліковська.

Інформатор писав, що уряд знає, як повернути своїх громадян з-за кордону.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.