У ПФУ пояснили, чому частина страхового стажу при нарахуванні пенсії може втрачатися

Читать на русском

Українцям пояснили, чому при оформленні пенсії може зникати частина стажу

Читать на русском
У ПФУ пояснили, в яких випадках частину стажу можуть не зарахувати
Пенсія

Українцям пояснили, чому при оформленні пенсії може зникати частина стажу

При оформлені пенсійних виплат важливим фактором є страховий стаж особи. Адже цей показник впливає не лише не час виходу на заслужений відпочинок, але й на розмір виплати. У Пенсійному фонді України пояснили, в яких випадках частина страхового стажу може "зникнути".

Як передає 24 телеканал, страховий стаж зараховується в тому випадку, якщо роботодавець сплачує єдиний страховий внесок за час роботи громадянина. Якщо ж ці кошти не будуть внесені, то при розрахунку пенсії цей період не зарахують. Тобто, страховий стає є періодом офіційної зарплати (зарплата "в конвертах" до уваги не береться, і є ризиком не отримати пенсію).

У Пенсійному фонді України виділяють основні причини того, чому може втратитися частина страхового стажу:

  • страхові внески помилково зараховані на інший рахунок;
  • відбувся технічний збій;
  • роботодавець не сплатив ЄСВ повністю або частково;
  • підприємство, де набував стаж громадянин, визнано банкрутом і при цьому були списані усі борги;
  • організація, де працювала особа, має борги перед ПФУ, через несплату страхових внесків.

Водночас варто підкреслити, що громадяни можуть завжди перевірити, який у них страховий стаж. Це можна зробити в особистому кабінеті на порталі електронних послуг Пенсійного фонду України за посиланням, або через застосунок ПФУ на смартфон. 

Який потрібен страховий стаж?

У 2024 році для того, щоб вийти на пенсію в 60 років, потрібно мати страховий стаж не менш ніж 31 рік. У випадку, якщо громадянин виходить на пенсію у віці 63 років, то необхідно мати страховий стаж щонайменше від 21 до 30 років. У випадку якщо йдеться про вихід на заслужений відпочинок у віці 65 років, то вимагають мати від 15 до 20 років страхового стажу.

Пенсія в Україні з 1 січня

Раніше повідомлялося про те, що у зв'язку зі зростанням мінімальної заробітної плати в Україні підвищили розмір пенсійних виплат з 1 січня 2024 року. Відповідно, прожитковий мінімум для людей, які втратили працездатність, зросте до 2 361 гривні. Це буде новий розмір мінімальної пенсії (наразі 2 093 гривні).  Враховуючи, що розмір максимальної пенсії становить десять мінімальних, максимальна пенсія тепер становить 23 610 гривень.     

Слід підкреслити, що мінімальний страховий внесок теж змінився. Він становить 22% від мінімальної заробітної плати (наразі 7 100 гривень). Таким чином, мінімальний страховий внесок з 1 січня 2024 року становить 1 562 гривні. Тобто, місяць страхового стажу коштуватиме близько 3 134 гривні, а рік буде коштувати понад 37 тисяч гривень. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.