У Південній Кореї борються з клопами за допомогою блокчейну: як це працює

У Південній Кореї запровадили блокчейн у боротьбу з комахами

За допомогою блокчейну в Південній Кореї вирішили боротися зі шкідливими комахами
Блокчейн

Технологію блокчейну використовують не лише для роботи з криптовалютою. Тепер стало відомо, що блокчейн будуть використовувати для боротьби з поширенням клопів. Така розробка з'явилася у Південній Кореї.

Як передає видання IBT, 29-річний розробник Кан Чже-гу подумав про таку розробку тоді, коли в його країні спалахнула епідемія клопів. Експерт створив спеціальну інтерактивну мапу, за допомогою якої можна відстежувати поширення шкідників у режимі реального часу. Сам розробник зізнався, що дуже боїться комах.

Зазначається, що в листопаді 2023 року Південна Корея стала серйозно страждати від нашестя клопів. У рамках боротьби з комахами місцева влада почала обробляти громадські місця високотемпературними відпарювачами та дозволила використовувати промислові інсектициди в домашніх умовах.

Розробник Кан Чже-гу вирішив зробити свій внесок у цю боротьбу саме своєю інтерактивною картою. Він зробив її на основі Distributed Ledger Technology (DLT). Ця технологія розподіленого реєстру дозволяє записувати та спільно використовувати дані в мережі, задіявши кілька незалежних комп'ютерів як вузлові точки для децентралізованого зберігання даних.     

Завдяки цій технології кожен відвідувач інтерактивної карти може анонімно повідомити про місце виявлення клопів. Інформація буде відображатися. Таким чином на карті з'являтимуться дані про місця, де зафіксували шкідників, у режимі реального часу.       

Відомо, що спочатку сайт з цією мапою відвідували близько 40 осіб на добу. Проте згодом ідея блокчейн-розробника отримала свою популярність. Тепер відвідує його портал близько 50 тисяч людей на день. 

Для чого можна використовувати блокчейн

Раніше експерти розповідали, в яких сферах можна використовувати блокчейн. Зокрема, це сфера логістики: відомо, що завдяки блокчейну  в логістиці можна скоротити витрати. Переваги цієї технології вже оцінили Walmart, Nestle та MediLedge та інші. Річ у тім, що завдяки цій технології процес формування вартості вантажу стане прозорішим, а розбіжності та підробки в документації нівелюються.     

Також, згідно з даними Synaptic Health Alliance, провадження цієї технології дозволить економити 2 мільярдів доларів щороку в сфері медицини. Особливо це допомогло послабити тиск на систему охорони здоров'я після пандемії коронавіруса.    Також технологія блокчейну може дати можливість безпечно та з мінімальними фінансовими витратами обмінюватися відкритими освітніми ресурсами. Крім того, це спосіб забезпечити універсальний доступ до таких матеріалів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube