У Раді не можуть визначитись з параметрами бронювання: обирають з трьох варіантів

Від ініціативи планують залучати 200 млрд грн щороку

Народний депутат Дмитро Наталуха
Народний депутат Дмитро Наталуха

Комітет Верховної Ради України з питань економічного розвитку 19 серпня провів круглий стіл, присвячений питанням бронювання військовозобов'язаних працівників підприємств. Голова Комітету Дмитро Наталуха представив там законодавчі ініціативи щодо запровадження «економічного бронювання», які опрацьовуються у Комітеті. Про це повідомили в Верховній Раді.

Зараз у Комітеті є три основних концепції:

  • сплата спеціального збору за бронювання працівників;
  • бронювання на підставі заробітної плати;
  • змішана модель бронювання. 

За словами Голови Комітету, реалістичні надходження від сплати спеціального збору за бронювання працівників становитимуть близько 200 млрд грн на рік, що становить близько двох третин всіх коштів, які наразі Україна витрачає на закупівлі вітчизняного озброєння.

«Це надасть, як бізнесу, так і державі, головне — передбачуваність. Бізнес зможе прогнозувати свою діяльність, матиме передбачуваність, матиме гарантію того, що він зможе надалі працювати. А держава матиме гарантію того, що забезпечення наших військових так само буде сталим та безперебійним», — підсумував Дмитро Наталуха.

Заступник Міністра оборони України Іван Гаврилюк наголосив на тому, що Україні потрібно нарощувати власні можливості фінансування війни, оскільки міжнародна допомога не збільшуватиметься.

У засіданні взяли участь народні депутати України – члени Комітету, а також представники Міністерства оборони України та Міністерства економіки України, директор Програми USAID «Рада: наступне покоління». З боку бізнесових кіл в обговоренні взяли участь представники численних бізнес-асоціацій, зокрема Асоціації ветеранів-підприємців, Європейської бізнес-асоціації, Федерації роботодавців України, CEO Club, Спілки українських підприємців, Торгово-промислової палати України, Української Ради бізнесу тощо.

Майже мільйон: у Міноборони назвали кількість заброньованих українців

В Україні наразі близько 930 тисяч військовозобов'язаних громадян заброньовані від мобілізації. За тиждень кількість заброньованих перетне межу в 1 мільйон осіб. Про це 19 серпня повідомив заступник міністра оборони Іван Гаврилюк під час круглого столу «Законодавчі підходи до бронювання працівників підприємств».

Як повідомляє Forbes Ukraine, на сьогодні мобілізація не забезпечує потреби війська, бо мобілізований – ще не боєць, він ним стане за 3-6 місяців. Гаврилюк наголосив, що нормальною побудовою захисту держави є — коли одні воюють, а інші працюють на оборону. Він вважає, що економіка має бути переведена на рейки війни, але наразі в Україні «одиниці підприємств працюють в три зміни». Поряд з тим підтримка не збільшується і збільшуватися не буде.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube