ВПО, які не мають можливості взяти із собою всі документи, або в процесі переїзду вони втрачені, можуть стати на облік в Центр зайнятості без них
ВПО можуть зареєструватися як безробітні та отримувати допомогу. Для них спрощена процедури постановки на облік та працевлаштування. Про це 2 квітня пише Юридична газета.
ВПО, які не мають усіх документів, які необхідно подати за звичайної процедури взяття на облік відповідно до законодавства, отримують статус безробітного без вимог, що застосовуються за звичайної процедури. Це означає, що у разі відсутності тих чи інших документів центр зайнятості отримує відомості про періоди страхового стажу, трудової діяльності, заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) у відповідних реєстрах:
Так, допомога по безробіттю призначається з першого дня після дня надання статусу безробітного. Тривалість виплати допомоги по безробіттю не може перевищувати 90 календарних днів.
До отримання документів та відомостей про періоди трудової діяльності, заробітну плату (дохід), страховий стаж допомога по безробіттю таким особам призначається у мінімальному розмірі, що складає 2500 грн (Відповідно до Постанови Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття «Про мінімальний розмір допомоги по безробіттю» № 60 від 14.09.2023 р.)
Рішення про надання статусу зареєстрованого безробітного чи відмову у наданні такого статусу приймається центром зайнятості в день подання особисто особою, яка шукає роботу. З таким рішенням особа ознайомлюється під час відвідування центру зайнятості, про що ставить підпис у відповідному додатку до персональної картки.
"Якщо особа зверталась щодо отримання статусу безробітного онлайн, то інформування особи про прийняте рішення здійснюється центром зайнятості шляхом надсилання повідомлення засобами Порталу Дія, а у разі технічної можливості — засобами офіційного вебсайту Державного центру зайнятості протягом двох календарних днів", - пояснюють юристи.
Також Постановою передбачено, що у разі прийняття центром зайнятості рішення про відмову у наданні статусу зареєстрованого безробітного, особа може повторно подати заяву про надання зазначеного статусу не раніше ніж через сім календарних днів з дня прийняття такого рішення.
Окрім того, особа має право подати письмове звернення на ім’я керівника центру зайнятості, з метою отримання відповіді із посиланням на чинне законодавство про причину відмови у постановки на облік. Згідно з положеннями ЗУ «Про звернення громадян» звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження.
Рішення центру зайнятості про відмову у наданні статусу зареєстрованого безробітного може бути оскаржене в установленому законодавством порядку.
Відповідно до Постанови ВПО мають право на першочергове формування резюме, розміщення його на офіційному вебсайті Державного центру зайнятості, профорієнтацію, інформаційно-консультаційні послуги та послуги з пошуку роботи з метою працевлаштування під час воєнного стану.
Окрім того, заходи сприяння зайнятості ВПО передбачені ст. 24-1 ЗУ “Про зайнятість населення”. Є кілька видів таких заходів, які застосовуються до ВПО, які працевлаштовуються за направленням центру зайнятості:
Ці види компенсації витрат стосуються саме працевлаштування безробітних з числа внутрішньо переміщених осіб.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.