Перелік осіб, які мають право на одноразову грошову допомогу у разі загибелі військового, збільшився: деталі

Читать на русском

В Україні набули чинності зміни до законодавства про одноразову грошову допомогу у разі загибелі військового та інших осіб

Читать на русском
Допомога
Законом розширений перелік осіб, які мають право на отримання одноразової грошової допомоги

В Україні набули чинності зміни до законодавства про одноразову грошову допомогу у разі загибелі військового та інших осіб

Набрав чинності Закон України № 3515-ІХ "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо призначення і виплати одноразової грошової допомоги". Зміни спрямовані на розширення переліку осіб, які мають право на виплати. Про це пише 29 березня Укрїнформ.

Пресслужба Офісу омбудсмена повідомила, що Законом розширений перелік осіб, які мають право на отримання одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті) особи у зв'язку з виконанням обов’язків військової служби чи інших випадках.

«Тепер військові, поліцейські, рядовий та начальницький склад служби цивільного захисту, держслужбовці, посадовці органів місцевого самоврядування, працівники об'єктів критичної інфраструктури можуть визначати, кому та в яких відсотках виплачуватиметься одноразова грошова допомога у випадку їх смерті або загибелі», - пояснив уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець.

Він зазначив, що незалежно від змісту особистого розпорядження право на одноразову грошову допомогу мають малолітні, неповнолітні, повнолітні непрацездатні діти, непрацездатна вдова (вдівець) та непрацездатні батьки загиблої особи.

Серед осіб, які за відсутності особистого розпорядження про відповідні відсотки мають право на отримання одноразової грошової допомоги, є:

  • діти, у тому числі зачаті за життя загиблої особи та народжені після її смерті;
  • діти, стосовно яких загиблу було позбавлено батьківських прав;
    один із подружжя, який пережив загиблу особу;
  • жінка (чоловік), з якою (з яким) загибла особа проживали однією сім’єю, але не перебували у шлюбі між собою або в будь-якому іншому шлюбі (за умови, що цей факт встановлено рішенням суду).

До громадян, які за відсутності особистого розпорядження про відповідні відсотки мають право на отримання одноразової грошової допомоги, належать:

  • батьки (усиновлювачі) загиблої особи, якщо вони не позбавлені стосовно неї батьківських прав;
  • онуки загиблої особи, якщо на момент її загибелі їх батьки загинули;
    утриманці загиблої особи.

Лубінець зазначив, що норми цього закону встановлюють рівні та справедливі соціально-правові гарантії для усіх членів сімей визначеної категорії осіб.

"Ми повинні забезпечити належний рівень надання соціальних гарантій для сімей наших Захисників та Захисниць", - переконаний омбудсмен.

Нова допомога на дітей та соцвиплати для дітей загиблих захисників України

У квітні запроваджується нова допомога Дитина не одна — це допомога на дітей, які залишились без батьківського піклування, але не набули статусу дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, та влаштовані в сім'ю родичів, знайомих, прийомну сім'ю, дитячий будинок сімейного типу.

Розмір виплати:

  • 2,5 прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку на кожну дитину;
  • 3,5 прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку, на кожну дитину з інвалідністю.

 

Тимчасова допомога виплачуватиметься органом соціального захисту населення на особовий рахунок отримувача в уповноваженому банку, який він вказав при заповненні заяви. Також вона може виплачуватися у відділенні пошти за місцем проживання.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.