У якому розмірі потрібно сплатити добровільний пенсійний внесок, щоб до страхового стажу було зараховано повний місяць, пояснили в ПФУ

Читать на русском

В Пенсійному фонді України пояснили механізм зарахування добровільних пенсійних внесків

Читать на русском
Пенсійний фонд
На сайті ПФУ можна знайти відповіді на важливі питання

В Пенсійному фонді України пояснили механізм зарахування добровільних пенсійних внесків

До ПФУ звернулися з питанням - у якому розмірі потрібно сплатити добровільний пенсійний внесок, щоб до страхового стажу з 1 квітня 2024 року було зараховано повний місяць. Відповідь надали 29 березня на офіційному сайті устнови.

В Пенсійному фонді пояснили, що з 1 квітня 2024 року мінімальна заробітна плата становитиме 8 000 грн. Відповідно зміняться і розміри виплат та внесків, які базуються на цій величині. Зокрема, з 1 квітня зміниться розмір мінімального страхового внеску, що визначається як 22% розміру мінімальної заробітної плати.

«Щоб до страхового стажу було зараховано один повний місяць, сума добровільного внеску повинна бути не меншою від розміру мінімального страхового внеску. Тобто, щоб з квітня 2024 року до страхового стажу було зараховано один повний місяць, потрібно сплатити не менше 1 760 грн (22% х 8 000 грн, де 8 000 грн – розмір мінімальної заробітної плати з 1 квітня 2024 року)», - роз’яснили в ПФУ.

Як самостійно розрахувати розмір пенсії і кількість напрацьованого стажу

У Пенсійному фонді України розповіли, що наразі розрахувати розмір майбутніх виплат можливо за допомогою "пенсійного калькулятора". Це електронний сервіс, який дозволяє визначити розмір майбутньої пенсії і навіть вік її отримання.

Громадяни України можуть скористатися цим сервісом самостійно через особистий кабінет на вебпорталі ПФУ. Проте, важливо перевірити, чи актуальні ваші особисті дані, такі як дата народження та стать, і у випадку необхідності внести правильні корективи.

На офіційному сайті фонду радять обрати відповідний алгоритм розрахунку пенсії — за введеними даними або враховуючи стаж, що буде набуто на дату настання пенсійного віку.

При необхідності треба актуалізувати дані щодо трудової діяльності ,  доповнити періоди трудової діяльності з визначенням заробітної плати та відредагувати (за потреби) суми щомісячного заробітку. Натиснути "Додати період", в анкеті "Новий період трудової діяльності" заповнити необхідні поля.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.