Україна може оголосити дефолт - невтішний рейтинг

Цього року Україна має виплатити 4,5 мільярда доларів за облігаціями

Дефолт
Україна оголосить дефолт за зовнішніми комерційними зобов'язаннями

Україна оголосить дефолт за своїми зовнішніми комерційними зобов'язаннями. Водночас уряд буде змушений вести переговори з кредиторами щодо реструктуризації боргів. Відповідний прогноз зробило Міжнародне рейтингове агентство S&P Global Ratings. Про це 10 березня повідомляє Bloomberg.

Агентство S&P Global Ratings знизило кредитний рейтинг України на два щаблі з позначки "ССС" до рівня "CC", який є другим останнім значенням перед дефолтом. Як вважають його експерти, нова реструктуризація зовнішніх боргів країни "практично неминуча". 

"В короткостроковій перспективі уряд України розпочне офіційні переговори щодо реструктуризації боргу з приватними кредиторами і завершить цей процес до середини поточного року. Ми вважаємо практично безперечним, що Україна оголосить дефолт за своїми зовнішніми комерційними зобов'язаннями", - заявили у S&P Global Rating.

Цього року наша країна має виплатити 4,5 мільярда доларів за облігаціями. Група кредиторів надала відстрочку за борговими зобов'язаннями України до 2027 року.

Більша частина державного боргу України – це пільгове фінансування від міжнародних партнерів

У 2023 році Україна отримала зовнішнє фінансування на загальну суму 42,5 мільярда доларів, з яких 11,6 мільярда доларів (або 27 %) – це безповоротна грантова допомога. Грантову допомогу надали такі країни: США, Японія, Норвегія, Німеччина, Іспанія, Фінляндія, Швейцарія, Ірландія, Бельгія, Ісландія.

Станом на кінець 2023 року середньозважена вартість державного та гарантованого державою боргу становила 6,24 %, що на 1,4 % менше порівняно з попереднім роком. При цьому збільшився протягом минулого року середньозважений термін до погашення державного та гарантованого боргу України на понад 2 роки – до 10,56 року. В цілому протягом 2023 року загальний обсяг державного та гарантованого державою боргу України збільшився у гривневому еквіваленті на 1444 мільярди гривень, а у доларовому еквіваленті – на 33,9 мільярда доларів в основному внаслідок збільшення довгострокового пільгового фінансування від міжнародних партнерів.

Станом на 31 грудня 2023 року державний та гарантований державою борг України становив 5519,5 мільярда гривень, або 145,3 мільярда доларів, в тому числі: державний та гарантований державою зовнішній борг – 3 863 мільярди доларів. В розрізі кредиторів левову частку державного та гарантованого боргу становлять пільгові позики, одержані від міжнародних фінансових організацій (МФО) та урядів іноземних держав – 51,5 %, випущені цінні папери на внутрішньому ринку – 28,9 %, випущені цінні папери на зовнішньому ринку – 16,7% та позики, одержані від комерційних банків, інших фінансових установ – 2,9 %.

У цьому відео обговорюється нова ініціатива, згідно з якою чоловіки віком від 18 до 25 років мають пройти військовий вишкіл тривалістю 5 місяців у мирний час та 3 місяці у воєнний період. Ми звернулися до майора запасу та учасника війни, щоб з'ясувати чи буде цього часу достатньо для підготовки людини. Долучайтеся до перегляду, щоб отримати вичерпний коментар Олексія Гетьмана.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube