В Україні може здорожчати Інтернет: в чому причина

У перспективі ціни на інтернет можуть піднятися у зв’язку зі скасуванням спрощеної системи оподаткування

Податки, Інтернет
Інтернет-провайдерам можуть скасувати ССО

Державна податкова служба звернулась до Міністерства фінансів України з пропозицією розглянути питання про скасування спрощеної системи оподаткування (ССО) для інтернет-провайдерів. Про це 8 березня пише Dev.ua з посиланням на інформацію Інтернет асоціації України.

Інтернет асоціація України закликає членів Експертної ради при Мінфіні зупинити руйнівну ініціативу ДПС щодо скасування спрощеної системи оподаткування для малого бізнесу у сфері інтернет-доступу.

«Як відомо, Державна податкова служба звернулась до Міністерства фінансів України з пропозицією розглянути питання про скасування спрощеної системи оподаткування (ССО) для суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність з надання послуг доступу до мережі Інтернет. Найближчим часом це питання планує розглянути Експертна рада з питань підготовки узагальнюючих податкових консультацій при Мінфіні», - йдеться в повідомленні ІнАУ.

В Асоціації попереджають , з якими ризиками може зіштовхнутися Україна, якщо таке рішення буде прийнято. Ось деякі з них:

  • Почнеться монополізація ринку, що призведе до збільшення вартості й погіршення якості послуг інтернет-доступу і масового невдоволення споживачів.
  • Різке скасування ССО призведе до одночасного припинення надання послуг значною кількістю малих провайдерів і на якийсь час залишить без послуг значну кількість споживачів, особливо у сільській місцевості.
  • Малі та мікропідприємства галузі мають українських власників і залишають прибуток в Україні, водночас майже всі крупні оператори, які в разі скасування ССО збільшать свою ринкову частку, мають закордонних бенефіціарів, об’єктивно зацікавлених у виводі прибутків з України.

ІнАУ зазначає, що якщо державі дійсно необхідно відмовити малому бізнесу галузі електронних комунікацій у використанні ССО, то має бути задіяний механізм зміни законодавства, а не зміни трактування законодавства, при цьому у підприємців має бути час на адаптацію до нових правил ведення бізнесу.

«Але такі зміни до законодавства, в разі їх необхідності, в будь-якому разі треба впроваджувати не під час війни», - переконані в ІнАУ.

Нагадаємо, що в Україні працює більш як 4000 інтернет-провайдерів, більшість з яких оформлені як ФОП.

Макрон висловив припущення, що західні країни можуть відправити війська для захисту України, але додав, що наразі таких рішень не прийнято. Чи можливо такий розвиток подій, чи це лише стратегічна тактика? Український політолог Андрій Золотарьов поділиться своїми думками з цього приводу. Приєднуйтесь до перегляду, щоб дізнатися більше.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube